لاچین سیر
بچه های آسمان
فوتبال ورزشی

بی‌توجهی به بیماری دیسک کمر، بی‌اختیاری ادراری به‌دنبال دارد

مجموعه : پزشکی و سلامت

یک جراح و متخصص مغز و اعصاب معتقد است که مراحل پیشرفته بیماری دیسک کمر باید از طریق جراحی درمان شود.

دکتر سید محسن حسنی برزی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: بیماری دیسک کمر به عنوان بیماری سنین جوانی مطرح بوده و در سنین ۲۰ تا۴۰ سالگی به علت تحرک زیاد ایجاد می شود.

وی گفت: درد تیر کشنده در اندام تحتانی و کرختی و بی حسی در انگشتان پا و ساق از علایم شایع این بیماریست.

برزی با اشاره بیرون زدگی دیسک گفت: به علت برداشتن اجسام سنگین و در موارد پیشرفته بیماری، دیسک از محل خود خارج شده و به رشته های عصبی در کانال نخاعی فشار وارد می کند.

وی افزود: در این گونه مواقع که بیمار با استراحت بهبود پیدا نمی‌کند باید عمل جراحی صورت گرفته و فشار وارد بر رشته های عصبی برداشته شود.

وی بیان داشت: علت کمر درد، ضعف در عضلات کمر بوده که به تصور غلط بعضی ها کمر درد را از علایم اولیه دیسک کمر می دانند.

به گفته این متخصص مغز و اعصاب، برای پیشگیری از این بیماری باید با ورزش، عضلات اطراف مهره های کمر را تقویت و از بلند کردن اجسام سنگین خود داری کرد.

وی رژیم غذایی سالم و کلسیم دار و تناسب اندام و استفاده از ورزش‌های آبی را از راه‌های جلوگیری از این بیماری در قشر جوان جامعه عنوان کرد و با هشدار نسبت به خطرات عدم درمان به موقع دیسک گفت: به دلیل از بین رفتن رشته های عصبی درد، رشته‌های حسی حرکتی دچار فشار شده و پس از مدتی اختلالات جنسی و بی اختیاری ادراری در اندام‌های تحتانی ایجاد می شود.

برزی افزود: باید در درمان این بیماری با پزشک متخصص مشورت نموده و در صورت لزوم تشخیص عمل جراحی این کار به سرعت انجام شود.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

بازی فوتبال
با يک کليک همسر آينده خود را انتخاب کنيد
فروش بلیط هواپیما
Xبستن تبليغ