لاچین سیر

قطع 2هزار اصله درخت در سنندج

مجموعه : مجله خبری
2 هزار درخت به منظور اجرای حکم خلع ید 5 هکتار زمین در سنندج قطع شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، گفته می شود اداره کل اوقاف کردستان با حکم دادگاه این درختان را قطع کرده است اما روند اجرای این حکم اعتراض و نارضایتی برخی از مسئولان شهری سنندج را در پی داشته است .

فرماندار سنندج با قانونی دانستن این حکم گفت : البته در اجرای این حکم تخلفاتی نظیر قطع درختان ، بیشتر از آنچه که در حکم عنوان شده صورت گرفته است .

شهردار سنندج هم گفت : این حکم قضایی بدون هماهنگی با شهرداری و مسئولان شهری اجرا شد .

حسام شریعتی تصریح کرد : دادگاه برای قطع 690 اصله درخت حکم صادر کرده بود اما اداره اوقاف امروز بیش از 2هزار درخت را قطع کرد .

به گفته وی هم اکنون سرانه محیط سبز سنندج با احتساب پارک های جنگلی 5 و نیم متر است که قطع این درختان جفای بزرگی در حق مردم این شهر بود .

اسماعیل نسب مدیرعامل سازمان پارک های شهرداری سنندج هم ، اجرای این حکم را مغایر با قانون حفاظت از جنگل های و محیط های سبز دانست .

مدیرکل اوقاف و امورخیریه کردستان در این زمینه گفت : روند باز پس گیری این زمین ها از 3سال پیش آغاز شده بود و در این مدت جلسات متعددی در این زمینه برگزار شد .

رستمی تاکید کرد : تنها راه باز پس گیری این اراضی قطع درختان آن بود که این درختان با حکم دادگاه و هماهنگی نیروی انتظامی قطع شد .

در عین حال شریعتی شهردار ، رئیس شورای اسلامی شهر و مدیرعامل سازمان پارک های شهرداری سنندج می گویند : حتی یک بار هم در این جلسات حضور نداشتیم و در این زمینه به ما اطلاعی داده نشده بود .