لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

فروش خودرو

املاک ویترین

وجود سرب در خون ومرگ ناشی از آن

مجموعه : پزشکی و سلامت
وجود سرب در خون ومرگ ناشی از آن

محققان تاكید كردند: افزایش غلظت سرب در جریان خون خطر مرگ و میر ناشی از بیماریهای قلبی عروقی را به میزان قابل توجه و نگران كننده‌ای افزایش می‌دهد.

 

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، پژوهشگران در این تحقیق روی 533 زن آمریكایی مطالعه و آزمایش انجام داده‌اند. بررسی‌ها نشان داد: زنانی كه غلظت سرب در خون آنها زیاد است سه برابر بیشتر در اثر ابتلا به امراض قلبی عروقی جان خود را از دست می‌دهند.

در این تحقیق، دكتر نایلا خلیل به همراه گروهی از محققان دانشگاه‌های پیترزبورگ و مریلند به بررسی تاثیرات سرب روی نرخ مرگ و میر زنان در گروه سنی 65 تا 87 سال پرداخته‌اند. مطالعه روی این زنان بین سالهای 1986 تا 1988 آغاز شد.

دكتر خلیل در بیانیه‌ای در این رابطه خاطرنشان ساخت: به رغم كاهش میزان غلظت سرب خون در بخش عمده جمعیت این كشور طی 30 سال گذشته، اما هنوز شمار قابل توجهی از مردم با سرب محیط زیستی در تماس هستند كه به همین خاطر نگرانی نسبت به بهداشت عمومی‌در این زمینه هم چنان ادامه دارد.

به گفته محققان؛ سرب یك فلز سمی‌است و تاثیرات مخربی روی سلامت افراد به جای می‌گذارد. در گذشته نیز نتایج مطالعات گوناگون این تاثیرات مخرب و بیماری زا را تایید كرده‌اند.

زنان تحت مطالعه در این تحقیق به دلیل تماس با رنگ‌ها، سیستم‌های آبی و یا تماس با ماده افزودنی به گازوئیل با مشكل افزایش غلظت سرب در جریان خون خود مواجه شده بودند.

تحقیقات نشان داد: خطر مرگ و میر ناشی از امراض قلبی در این زنان 73 درصد بیشتر از سایر همسالانشان است.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي
ورزشي