تبلیغات

تبلیغات

آموزش5میمون فضانورد ایرانی + عکس

مجموعه : مجله خبری
آموزش5میمون فضانورد ایرانی + عکس

به گزارش ایسنا، حمید فاضلی سرپرست سازمان فضایی ایران كه در جلسه شورای اداری استان مازندران در محل استانداری سخن می‌گفت با تشریح چگونگی تشکیل سازمان فضایی کشور جایگاه، دستاوردها و برنامه های آینده این سازمان گفت: این سازمان در سال 1382 به عنوان زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شکل گرفت و در ادامه با بررسی های کارشناسانه به همراه دانشکده تحقیقات مهندسی جهاد کشاورزی و پژوهشگاه هوافضای وزارت علوم در سال 1387 به سازمان مستقل تبدیل شد و مستقیم اداره آن زیر نظر ریاست جمهوری قرار گرفت.

آموزش5میمون فضانورد ایرانی + عکس


وی خاطرنشان كرد: ایران در 14 بهمن همان سال با پرتاب ماهواره ملی امید به کشورهای عضو باشگاه فضایی که دارای فناوری پیشرفته ساخت و پرتاب ماهواره هستند پیوست و این کشورها را از هشت به 9 کشور ارتقاء داد.

دکتر فاضلی همچنین در گفت‌و‌گویی خبری با بیان این كه با پرتاب ماهواره رصد، جایگاه علمی – فضایی ایران در دنیا تثبیت شده درباره طرح پرتاب كاوشگر حامل میمون به فضا گفت: پنج میمون در حال آموزش هستند تا بتوانند تحمل فشارهای فیزیكی، مداری، شتاب های مداری، صوت، ارتعاش و سایر عوامل را هنگام پرتاب داشته باشد.

سرپرست سازمان فضایی ایران گفت: در پرتاب آزمایشی زیرسیستمی كاوشگر5 اصلاحاتی صورت گرفته است، برای مثال حامل این كاوشگر دارای شتاب زیاد است از این رو باید در آن از سوخت مایع استفاده شود.

وی پرتاب آزمایشی زیرسیستمی «كاوشگر چهار» را موفقیت آمیز خواند و افزود: این پرتاب به منظور ارزیابی عملكرد سیستم های حامل محموله انجام شد و نتایج خوبی در عملكرد سامانه محموله در بخش جدایش و ارسال تصویر،تله متری، بازیافت و چتر نجات در برداشت.آموزش5میمون فضانورد ایرانی + عکس


فاضلی اظهار داشت: كاوشگرهای فضایی حامل محموله ای هستند كه در زاویه نزدیك به قائم و تا ارتفاع ماورای جو – معادل 120 كیلومتر- پرتاب شده و بلافاصله به زمین باز می گردد به طوری كه زمان رفت و برگشت آن در مجموع كمتر از 20 دقیقه خواهد بود. این درحالی است كه ماهواره ها تا ارتفاع 250 كیلومتری و با سرعت مماسی 7300 تا 7600 كیلومتر برثانیه پرتاب می شوند تا بتوانند در مدار زمین قرار بگیرند.

 

 

سوگواری انسان‌ وار یک شامپانزه ( عکس)
رازهای ‌٣ زن بیوه اسامه بن‌ لادن
قتل 2 خواهر بخاطر اختلاف قدیمی با خانواده
مرگ دردناک ختر زیبای مدل برزیلی + عکس
باجگیری 70 میلیونی با فیلم سیاه
عجیب ترین درمان بیماری ها با نفت خام + عکس
برهنه کردن نماینده مجلس در فرودگاه سوئد + تصاویر
زورگیری از زنان و دختران با ماشین +عکس
نوه ملکه انگلیس و همسرش بچه دار شدن !!! +عکس
شکار عظیم ترین کوسه سفید جهان+عکس
اخراج زن کارمند بانک به جرم زیبایی ( گزارش تصویری )
رابطه نامشروع 3 فوتبالیست مشهور با یک دختر !!
تصویر زن بن لادن منتشر شد +عکس
وزیر ارتباطات از كاهش قیمت اینترنت خبرداد
ماجرای سیلی زدن به زن بحرینی +عکس

 

تبلیغات