تبلیغات

تبلیغات

بیشترین رکورد خودروهای وارداتی به ایران کدامند؟

بیشترین رکورد خودروهای وارداتی به ایران کدامند؟

 
پورتال گمرک جمهوری اسلامی در تازه ترین آمار خود،میزان واردات خودرو را طی ۶ ماه نخست سال اعلام کرد.

به گزارش تکناز به نقل از آتی نیوز، پورتال گمرک جمهوری اسلامی در تازه ترین آمار خود،میزان واردات خودرو را طی ۶ ماه نخست سال اعلام کرد.

طبق این گزارش میزان واردات خودرو در ۶ ماه نخست سال جاری ۱۶ هزار و ۷۵۲ دستگاه خودرو به ارزش ریالی ۳/۷۳۹/۰۸۶/۲۵۴/۴۱۸ بوده است.این در حالسیت که میزان واردات خودرو در ۵ ماه نخست سال ۱۲ هزار و ۳۱۷ دستگاه خودرو بود.در واقع واردات خودرو در شهریور ماه به میزان ۴۴۳۵ دستگاه رشد داشته است.

بنابر گزارش گمرک، کشورهای کره جنوبی با واردات ۱۰هزار و ۷۸ دستگاه ،امارات متحده عربی با ۳هزار و ۷۴۳ دستگاه ،عمان با ۱۱۳۴ دستگاه،آلمان با ۶۴۸ دستگاه و کویت با ۲۸۶ دستگاه کشورهایی هستند که بیشترین میزان واردات خودرو به ایران را در ۶ماه نخست سال داشته اند.

کره جنوبی پیشتاز خودروهای وارداتی کشور
در ۶ماهه نخست امسال ۱۰هزار و ۷۸ دستگاه خودرو از کره جنوبی به کشور وارد شده است که از این میان هیوندایی با ۷هزار و ۸۷۷ دستگاه و کیا با ۲ هزار و ۲۵۳ دستگاه خودورو بیشترین میزان واردات را به کشورمان داشته اند.

در میان خودروهای وارداتی از این کشور هیوندای سوناتا با ۳هزار و ۲۶۵ دستگاه، ایکس ۵۵ با ۲هزار و ۲۶۲ دستگاه،هیوندا سانتافه با ۸۷۲ دستگاه،کیا اسپورتیج با ۷۵۶ دستگاه و کیا سراتو با ۶۸۳ دستگاه بیشترین سهم بازار خودروهای وارداتی دارند.

تویوتا محصول وارداتی از امارات و عمان
در نیمه اول سال ۹۰،در مجموع ۱۶ هزار و۷۵۲ دستگاه خودرو به کشور وارد شد که سهم دو کشور امارات و عمان از صادرات خودرو به ایران ۴۸۷۷ دستگاه خودرو است.نکته جالب اینجاست که بیشترین تعداد محصولات تویوتا در ایران از این دو کشور به ایران وارد می شود.

در این مدت ۱۹۷۵ دستگاه تویوتا از امارات به خاک ایران وارد شده است که تویوتا لگسوس با ۳۲۳ دستگاه پیشتاز خودروهای تویوتا در ایران است.بعد از تویوتا لگسوس،تویوتا اف جی کروزر با ۲۸۰ دستگاه و تویوتا لند کروزر با ۲۶۸ دستگاه بیشترین سهم را در بین خودروهای وارداتی تویوتا از کشور امارات را دارند.

بعد از تویوتا ، محصولات هیوندایی با ۵۷۸ دستگاه ، کیا با ۴۳۵ دستگاه،پورشه با ۲۰۰دستگاه و بنز با ۱۸۷ دستگاه خودرو بیشترین میزان واردات به ایران را داشته اند که در میان محصولات هیوندا،سوناتا با ۲۰۳ دستگاه و در میان محصولات کیا،سراتو با ۴۰۰ دستگاه بیشترین سهم را در صادرات امارات به ایران از آن خود کرده اند.

بعد از امارات کشور عمان با صادرات ۱۱۳۴ دستگاه خودرو به ایران رتبه سومین واردکننده خودرو به ایران را به دست آورده است.تویوتا با ۸۲۳ دستگاه،هیوندایی با ۵۴ دستگاه و کیا با ۱۷ دستگاه ۳ محصولی هستند که بیشترین میزان واردات را از کشور عمان دارند.

تویوتا هایلوکس،آریون و لگسوس ۳ خودرویی هستند که بیشترین سهم را از بازار صادرات خودروی عمان به ایران به خود اختصاص داده اند.

جمع بندی کلی،سوناتا پیشتاز خودروهای وارداتی ایران
طبق گزارش گمرک ایران، جمهوری کره،امارات و عمان کشورهایی هستند که بازار خودروهای وارداتی ایران را در دست خود دارند.همچنین هیوندایی،کیا و تویوتا سه کارخانه ای هستند که بازار خودروهای وارداتی ایران را در قبضه خود گرفته اند.به طوریکه در ۶ ماه نخست سال جاری ۸هزار و ۴۳۱ دستگاه خودروی هیوندایی،۲هزار و ۶۱۲ دستگاه خودروی کیا و ۱۹۹۷ دستگاه خودروی تویوتا به کشور وارد شده است.

سوناتا با ۳۵۱۹ دستگاه،ایکس ۵۵ با ۲۳۳۴ دستگاه،سراتو با ۱۱۰۰دستگاه،هیوندا جنسیس و سنتافه با ۹۲۱ دستگاه و کیا اسپ.رتیج با۷۷۰ دستگاه خودروهایی هستند که بیشترین میزان را در بازار خودروهای وارداتی دارند.

 
 

تبلیغات