لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

فروش خودرو

املاک ویترین

نجات «پوریا»ی هفت ساله از چنگ آدم‌ربایان

مجموعه : مجله خبری
با اقدام كارآگاهان پلیس آگاهی استان قم، پسربچه هفت ساله كه هدف یك توطئه آدم‌ربایی و اخاذی در قم قرار گرفته بود، در كمتر از 12 ساعت در حالی كه در چنگ آدم‌ربایان گرفتار بود، نجات پیدا كرد.

به گزارش سرویس «حوادث» ایسنا، سرهنگ حسینی ـ رییس پلیس آگاهی استان قم ـ درباره جزییات این پرونده‌ و عملیات دستگیری متهمان، گفت: دو متهم كه از مدت‌ها قبل خانواده‌ «پوریا» را شناسایی كرده و از وضع مالی آنان اطلاع داشتند، چند روز قبل نقشه‌ آدم‌ربایی را طراحی كرده بودند و در حالی كه كودك در خانه خود خواب بود، نیمه‌های شب وارد خانه شده و پس از ربودنش وی را در صندوق عقب خودرو انداخته و به سرعت متواری شدند.

وی افزود: دقایقی بعد والدین «پوریا» كه از آدم‌ربایی مطلع شده بودند،‌ موضوع را به پلیس آگاهی اطلاع داده و به همین ترتیب موضوع به پلیس آگاهی گزارش شد. با توجه به سن كم كودك ربوده شده و حساسیت پرونده‌، زبده‌ترین اكیپ از كارآگاهان پلیس آگاهی وارد عمل شده و تلاش خود را برای رهایی كودك آغاز كردند.

رییس پلیس آگاهی استان قم بیان كرد: در ابتدا و با توجه به این كه هیچ كس در صحنه جرم حضور نداشت تا مشخصات آدم‌ربایان و خودرو را یادداشت كند، دستگیری متهمان كمی پیچیده به نظر رسید. اما با اولین تماس آدم‌ربایان ورق به نفع كارآگاهان پلیس برگشت. چند ساعت بعد یكی از آدم ربایان با خانواده‌ «پوریا» تماس گرفت و درخواست 500 میلیون تومان پول نقد برای آزادی گروگان را مطرح كرد.

وی تصریح كرد: كارآگاهان پلیس كه با توجه به فاصله بسیار كم وقوع حادثه با تماس آدم ربایان به این نتیجه رسیدند، متهمان در نزدیكی محل وقوع حادثه هستند، ضمن آموزش به خانواده‌ كودك با تشكیل چند اكیپ ویژه منطقه را تحت كنترل كامل خود قرار دادند و منتظر تماس بعدی متهمان شدند.

رییس پلیس آگاهی استان قم گفت: آدم‌ربایان كه طبق نقشه خود برای رهایی از دست كارآگاهان برنامه تغییر مداوم محل قرار را چیده بودند، چندین بار متوالی با موتور و خودرو تا نزدیكی محل قرار آمده و هر بار با یك تماس تلفنی آن را تغییر دادند و در عوض كارآگاهان كه یك قدم جلوتر افتاده بودند با توجه به مناطقی كه آدم ربایان برای دریافت پول پیشنهاد می‌دادند حدس زدند به احتمال فراوان «پوریا» در یكی از خیابان‌های نزدیك به منزلش زندانی شده است و به همین دلیل علاوه بر تعقیب لحظه‌ای متهمان به تحقیق نامحسوس چند خیابان هم پرداختند.

وی عنوان كرد: سرانجام آدم ربایان كه خیالشان از بابت حضور نداشتن پلیس راحت شده بود در محل نهایی قرار حاضر شده، اما به جای پول نقد، كارآگاهان پلیس را در برابر خود دیدند و هنگامی كه قصد گریختن از محل را داشتند با اقدام سریع كارآگاهان تسلیم شدند.

به گزارش اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا، سرهنگ حسینی گفت: با دستگیری متهمان بلافاصله محل نگهداری كودك شناسایی و كارآگاهان در حالی «پوریا» را داخل اتاقی پیدا كردند كه به دلیل شوك وارده وضعیت بسیار وخیمی داشت. به این ترتیب گروگان در كمتر از 12 ساعت از ربوده شدن، آزاد و برای بهبود وضعیت جسمانی بلافاصله به بیمارستان منتقل شد و متهمان نیز پس از دستگیری برای انجام بیشتر به پلیس آگاهی منتقل شدند.

 
 
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي