28 لیتر بنزین به همراه 2 لیتر هوا در برخی جایگاه ها !

مجموعه : مجله خبری
28 لیتر بنزین به همراه 2 لیتر هوا در برخی جایگاه ها !
شاید شماهم در اولین و دومین بار سوخت گیری وقتی با چنین چیزی مواجه شده‌اید در ابتدا به آمپر بنزین خودروی خود شک کرده‌اید که شاید مشکلی داشته باشد اما در ‌‌نهایت تکرار سوخت گیری در جایگاه‌های متفاوت بالاخره به این نتیجه می‌رسید که در توزیع برخی از جایگاه‌های بنزین مشکلی وجود دارد که به هرحال اگرچه صفحه نمایش پمپ نشان می‌دهد که به فرض شما ۳۰ لیتر بنزین زده‌اید اما می‌دانید در اینجایگاه خاص در حقیقت شما ۲۸ لیتر بنزین دریافت کرده‌اید.

این داستان بسیار قدیمی است و طی تمام این سال‌ها دلیل مشخصی برای آن اعلام نشده اما آنچه میان مردم باب شده است اصطلاحا بنزین همراه با هواست. برخی از مصرف کنندگان بنزین معتقدند که جایگاه داران به همراه بنزین هوا را تزریق می‌کنند که روی نمایشگر پمپ ۳۰ لیتر نشان داده می‌شود و در حقیقت ۲۸ لیتر بنزین و معادل ۲ لیتر هوا به باک خودرو وارد می‌شود.

دراین بین رئیس جایگاهداران سوخت سراسر کشور در پاسخ به این سوال تاکید دارد که این مشکل را نباید در جایگاه‌ها جستجو کرد و اگر ایرادی در این خصوص باشد یا باید در اشکالات آمپر خودرو و یا مشکل سوخت ارائه شده از انبار از سوی مسوولان دیده شود.

این امر در شرایطی است که مسوولان نفتی در هر بار پرسش خبرنگاران در این خصوص متذکر شده‌اند، این مساله یکی از عمده‌ترین تخلفات جایگاه داران محسوب می‌شود در حالیکه بیژن حاج محمدرضا به اعمال جرایم سنگین برای اینکار و ایجاد تمهیداتی برای جلوگیری از هر نوع تخلف از سوی همکاران خود تاکید می‌کند.

به گفته وی، این مساله را نباید به گردن جایگاهداران انداخت و باید آن را در پیچیدگی قوانین و نرم افزارهای موجود جستجو کرد.

براساس اظهارات وی، در حال حاضر به دلیل همین مشکلات روزانه اختلاف و مشاجره میان جایگاه داران و مصرف کنندگان بنزین بسیار زیاد شده است.

رئیس انجمن جایگاهداران سوخت سراسر کشورمتذکرشد: وقتی مصرف کننده‌ای کارت خود را دوبار پشت سر هم در دستگاه قراردهد بین ۴ تا ۶ لیتر از حساب وی کسر خواهد شد. این امر توسط مسوولان نفتی در برنامه داده شده اما بازهم اینجایگاهداران هستند که هر روزه با مردم دست به گریبان هستند و توهین‌ها را تحمل می‌کنند.

 
منبع  : خبرآنلاین