کج ترین بناهای دنیا !+ عکس

کج ترین بناهای دنیا !+ عکس

به گزارش تکناز به نقل از مشرق، میزان کج بودن ساختمان ها می تواند یکی از دلایل جذابیت آن ها از نظر گردشکری نیز باشد. در اینجا به تعدادی از این برج های کج دنیا اشاره می کنیم:

 

*برج های بولونیا- ایتالیا:
 

این برج ها که به عنوان نمادهای این شهر از ایتالیا شناخته می شوند بین سال های 1109 تا 1119 ساخته شده است. برج بلند این شهر97 مترارتفاع دارد. برج کوچکتر4 درجه و برج بلندتر 1.3 درجه انحراف دارند. البته باید به این نکته اشاره کرد که این برج ها از زلزله و بمباران های جنگ جهانی جان سالم به در برده اند.

کج ترین بناهای دنیا !+ عکس
*ساعت بیگ بن- انگلستان:

 

ساعت ساختمان پارلمان انگلستان که به بیگ بن معروف است از جمله مهم ترین اثار تاریخی جان به شما ر می رود. این ساعت دارای یک انحراف کوچک است و به اندازه 0.26 درجه به سمت شمال غربی کج شده است. بسیاری از کارشناسان معتقدند که فعالیت های زیر زمینی مانند مترو و پارکینگ ها باعث کج شدن این ساختمان شده است.

کج ترین بناهای دنیا !+ عکس*برج کلیسای سورهوسن- آلمان:

این برج به عنوان کج ترین بنای روی زمین شناخته می شود و مقدار انحراف آن به 5.19 درجه می رسد. این کلیسا که تماما از آجر ساخته شده است در شمال شرقی آلمان قرار دارد و قدمت آن نیز به قرن 14 میلادی بازمیگردد.

کج ترین بناهای دنیا !+ عکس
*برج کلیسای شهر Bad frankenhausen- آلمان:
 

به نظر می رسد کلیساهای آلمان بیشتر دارای برج های کج هستند و برج شهر Bad frankenhausen نیز یکی دیگر از نشانه های آن است. این برج در سال 1382 ساخته شد و مقدار انحراف آن به 4.8 درجه میرسد. البته به نظر می رسد که این انحراف از سال 1640 آغاز شده است و احتمال آن می رود که این برج هر لحظه سقوط کند و از بین برود.

کج ترین بناهای دنیا !+ عکس
*برج پیزا- ایتالیا:
 

شاید معروف ترین برج کج دنیا همین برج پیزا باشد که به عنوان نماد همه این برج های کج نیز شناخته می شود. این برج در سال 1350 تکمیل شد و بیشتر مواد استفاده شده در آن خاک رس است. این برج از چند سال پس از ساخته شدن شروع به کج شدن کرد و به حدی است که در سال 1990 اختلاف سطح آن به 4 متر رسید. در طول جنگ جهانی دوم به دستور یکی از فرماندهان آمریکایی تا سر حد نابودی نیز پیش رفت.

کج ترین بناهای دنیا !+ عکس*برج نویانسک- روسیه:
 

این برج دقیقا در مرکز شهر نویانسک قرار دارد و در نیمه اول قرن هجدهم ساخته شده است. ارتفاع این ساختمان از زمین 57 متر است و به میزان 2 متر نیز ابتدا تا انتهای آن اختلاف دارد و میزان انحراف ان 3 درجه است.

کج ترین بناهای دنیا !+ عکس
*برج بدوم- هلند:
 

این برج در هلند قرار دارد و مربوط به ساختمان یک کلییسا در این منطه است. این برج ارتفاعی به اندازه 36 متر دارد و میزان انحراف آن از برج پیزا نیز بیشتر است و به عنوان یکی از نمادهای کشور هلند شاخته می شود.

کج ترین بناهای دنیا !+ عکس
اما تا به اینجا ازبرج هایی صحبت کردیم که به طور غیر ارادی و بر اثر مرور زمان کج شدند و این بار میخواهیم در مورد برج هایی که از قصد کج ساخته شده اند صحبت کنیم:
 

*برج ابوظبی:

این برج در شهر ابوظبی امارات قرار دارد و دارای یک ارتفاع 160 متیری است و میزان انحراف آن نیز18 درجه است. این برج در سال 2010 به عنوان کج ترین سازه ساخته شده به دست بشر انتخاب شد و اسمش وارد کتاب رکورد های گینس شد.

کج ترین بناهای دنیا !+ عکس*برج های دروازه اروپا:

 

این برج ها در مادرید اسپانیا قرار دارند و دارای یک ارتفاع 115 متری هستد و هردوی آن ها که در کنار هم قرار دارند دارای یک انحراف 15 درجه ای هستند.

کج ترین بناهای دنیا !+ عکس
*استادیوم المپیک:
 

این استادیوم در مونترال قرار دارد و به عنوان بلندترین ساختمان کج دنیا شناخته می شود. ارتفاع این ساختمان به اندازه 175 متر است و در سال 1975 بهربرداری شده است.
 

کج ترین بناهای دنیا !+ عکس