قیمت مسکن در سال 91

قیمت مسکن در سال 91

 

قیمت مسکن در سال 91

قیمت مسکن در سال 1391 افزایش نخواهد داشت. چرا ؟

گفتگو با یک کارشناس مسکن :

در سال 1390 همینطور که همه اطلاع دارند در خرید و فروش منزل قیمت ها هیچگونه تغییری نکرد و بازار مسکن بازار آرامی بود . دلایل بالا نرفتن قیمت مسکن بسیار روشن هست یکی از دلایل ان حمایت دولت از طرح مسکن مهر میباشد که این طرح بسیار مهم باعث افزایش منزل در ایران شد و در نتیجه تعداد خریدار و فروسنده به حد معمول رسید و همین دلیل باعث شد از رشد قیمت مسکن جلوگیری شود.

البته قیمت اجاره ها افزایش یافت ولی با طرح های جدید دولت اجاره ها هم تا چند سال دیگر اینطور افزایش نخواهد داشت.

زمانی که بیشتر مردم صاحب خانه باشند صاحبخانه ها برای اجاره دادن مسکن مجبور خواهند شد قیمت ها را پایین نگه دارند که خانه را بتوانند اجاره دهند . مشکل زمانی رخ میدهد که تعداد عرضه و تقاضا یکسان نباشد آن موقع گرانی و افزایش قیمت ها را خواهیم داشت.

البته شاید در برخی اپارتمان های لوکس افزایش قیمت ناچیزی داشته باشیم آن  هم بدلیل قیمت زمین یا مسکن نبوده بلکه لوازم لوکسی که در منزل به کار رفته افزایش قیمت داشته.

اگر قصد خرید دارید بدانید که همیشه در بازار مسکن شایعه و دروغ حرف اول را زده  و شاید افرادی بخواهند برای سود بیشتر خود دم از گرانی و افزایش قیمت مسکن بزنند ولی زیاد نگران نباشد و حرف های این افراد را گوش ندهید .

اپارتمان های فراوانی هست که ساخته شده و خاک میخورند پس نگران  افزایش قیمت نباشید. ( بعضی ها اصلا فروشنده نیستن و قیمتی میگذارند که اصلا کسی نخرد. سعی کنید در خرید فروشنده واقعی را پیدا کنید )

البته اگر قصد سرمایه گذاری در بخش ساخت و ساز مسکن دارید نگران سود خود نباشد حتی در این اوضاع هم یکی از سودآور ترین سرمایه گذاری ها بخش مسکن میباشد که دولت هم حمایت های خوبی را برای سرمایه گذاران انجام داده تا بخش مسکن همیشه فعال و زنده باشد.

 

با تشکر از آقای مهدی گنجی