تبلیغات

تبلیغات

با عرض تسلیت خدمت هموطنان عزیز آذربایجانی

مجموعه : مجله خبری
با عرض تسلیت خدمت هموطنان عزیز آذربایجانی
با عرض تسلیت خدمت تمامی بازماندگان زلزله آذربایجان
تا آمدیم اندکی بخندیم، دلمان پاره پاره و هر تکه‌اش گوشه‌ای پر پر شد. دیگر حتی اگر کشتی‌گیران کشورمان روز گذشته سه مدال طلا هم به دست می‌آوردند، مرهمی بر دردی نمی‌شد که عصرگاه دیروز بر پیکر ایران عزیزمان وارد شد. روزنامه‌ها هم چاره‌ای نداشتند، جز بازتاب رنجی که بر هموطنان غرب کشورمان رفت.
 
 
با عرض تسلیت خدمت هموطنان عزیز آذربایجانی
 
 
زلزله شدید در پنج استان کشور

«زمین لرزه‌ ۲/ ۶ ریشتری که عصر دیروز با مرکزیت ورزقان در استان آذربایجان شرقی رخ داد.

بنا بر اعلام مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، در یک هفته گذشته، پنج لرزه و زمین‌لرزه این منطقه را لرزانده است. نخستین زمین لرزه روز گذشته به بزرگی ۲‌/ ۶ ریشتر به مرکزیت ورزقان، باعث شد تا شهروندان تبریزی نیز این لرزه را احساس کنند. به فاصله یازده دقیقه از نخسختین زمین لرزه، زمین‌لرزه دیگری به بزرگی ۶ ریشتر دوباره ورزقان و شهرستان‌های پیرامون آن را به لرزه درآورد.

به گزارش مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، پس لرزه‌های این زمین لرزه هر کدام با بزرگی ۴ ریشتری در فواصل زمانی کم ورزقان را به لرزه درآورد.

بنا بر این گزارش، یازده زمین‌لرزه و پس‌لرزه که بزرگترین آن، ۶/۲ ریشتر بود تا زمان تنظیم خبر پنجاه مصدوم بر جای گذاشته بود. در نخستین دقایق از وقوع زمین لرزه شورای هماهنگی مدیریت بحران اهر، ورزقان و کلیدر تشکیل شد و ستاد مدیریت بحران آذربایجان شرقی نیز به ریاست استاندار و مسئولان محلی تشکیل جلسه داد تا درباره ارزیابی تلفات، خسارات وارده و چگونگی کمک‌رسانی به مصدومان و بر جای ماندگان زلزله تصمیمات لازم را بگیرند.

به دنبال وقوع این زلزله، راه ارتباطی از تبریز به اهر (۱۵ کیلومتری اهر) تخریب شد که نیروهای هلال احمر و اورژانس برای رسیدن به مراکز تخریب شده، مجبور به استفاده از مسیر مشکین شهر به روزقان شدند.».
 
این بخشی از گزارش یکی از روزنامه‌های صبح امروز بود.‌ ای کاش شمار کشته شده‌های این زلزله در حد اخبار روزنامه‌های صبح امروز می‌ماند؛ اما لحظه به لحظه به کشته شده‌ها افزوده می‌شود. روزنامه‌هایی که تا آخرین ساعات دیشب بسته می‌شدند، روایت‌های متفاوتی از کشته شده‌های زلزله دارند که در ساعات اولیه وقوع زلزله تا ۸۰ کشته را هم گزارش کرده‌اند؛ این میزان اکنون به ساعت از ۲۵۰ تن هم گذشته است.

 
 
 

تبلیغات