لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

فروش خودرو

املاک ویترین

قطبی: پس از 35 سال قهرمان جام ملت‌های آسیا می‌شویم

مجموعه : اخبار ورزشی

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران پس از تمدید قرارداش با فدراسیون فوتبال گفت: آمده‌ام تا با برنامه‌ریزی و استفاده از تمام سرمایه‌های فوتبال ایران موفقیتی بزرگ را برای تیم ملی وحتی فوتبال كشور رقم بزنیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افشین قطبی كه ساعت 4 و30 دقیقه بامداد امروز (چهارشنبه) وارد ایران شد در ساعت 11 نشست مطبوعاتی را با حضور اصحاب رسانه در محل فدارسیون فوتبال برگزار كرد.

او كه در سفر به ایران با كاروان تیم ملی فوتبال ایران همسفر شده بود این اتفاق را خوشایند ارزیابی كرد و به فال نیك گرفت.

وی در ابتدای این نشست اظهار كرد: شاید این موضوع قدیمی باشد ولی میخواهم باز هم تكرار كنم كه به تمام بازیكنان تیم ملی كه در سه بازی پایانی ما برای صعود به جام جهانی از دل وجان تلاش كرده‌اند و عملكرد خوبی داشته‌اند و واقعا پیشرفت‌شان فوق‌العاده بود تشكر كنم. آنها در مدت زمان كوتاهی و تنها در طول سه مسابقه توانستند سازماندهی بسیار خوبی در تیم ملی پیدا كنند و بازی‌های زیبایی را به نمایش بگذارند. ما تا جام جهانی تنها 9 دقیقه فاصله داشتیم و البته نتایج تیم ملی در این سه مسابقه نتایج بدی نبود.

قطبی همچنین با اشاره به خداحافظی سه بازیكن ملی‌پوش از تیم ملی تصریح كرد: برای مهدی مهدوی‌كیا، وحید هاشمیان و علی كریمی آرزوی موفقیت می‌كنم اما باید بگویم كه در ابتدا از شنیدن این تصمیم آنها ناراحت شدم. این بازیكنان اثرات مثبت بزرگی در تاریخ فوتبال ایران داشته‌اند و وظیفه‌ی من به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال این است كه با آنها صحبت كنم و ببینم آیا واقعا تصمیم‌شان از روی منطق یا فكر بوده است یا خیر؟ البته گمان می‌كنم تصمیم آنها در این مورد تا حدودی احساسی بوده است چرا كه در بدن این بازیكنان هنوز فوتبال وجود دارد. بسیار مهم است كه یك بازیكن برای آینده‌ی فوتبال خود و خدمت كردن به تیم ملی با طمانینه و از روی فكر و منطق تصمیم بگیرد. در حال اگر متوجه شدم كه برخلاف نظر خودم تصمیم این بازیكنان منطقی بوده است برایشان آرزوی موفقیت كرده و می‌دانم كه فوتبال آنها و خاطراتشان از قلب مردم پاك نمی‌شود.

قطبی گفت: به ایران آمدم چون معتقدم هنوز كارم را در فوتبال این كشور تمام نكرده‌ام می‌خواهم با استفاده از تمام سرمایه‌های فوتبال ایران وكمك و همدلی تمام عوامل دست‌اندركار و مردم تیم ملی ایران و بالاتر از آن فوتبال ایران را به جایگاه بالایی برسانیم. می‌خواهیم پس از 35 سال در جام ملت‌های آسیا قهرمان شویم. من ازتمام تجربه‌هایم استفاده كردم تا برای آینده‌ی تیم ملی برنامه‌ریزی كنم تا فوتبال ملی ما بتواند در بستری مناسب پیشرفت كند. ما باید هدف‌های والایی داشته‌ باشیم تا امكان رسیدن به موفقیت چندان دور از ذهن نباشد. از الان تا جام ملت‌های آسیا 19 ماه فرصت باقی است اما این زمان در فوتبال بسیار كوتاه است. ما باید برای هر دقیقه‌ی آن برنامه‌ریزی داشته باشیم در حال حاضر قهرمانی در جام ملت‌های آسیا هدف و اولویت افشین قطبی و فدراسیون فوتبال است.

قطبی ادامه داد: وقتی دیدم تیم ملی ایران و بازیكنان ملی‌پوش ایرانی تنها در سه بازی و مدت زمان كوتاه و حتی انجام بازی‌های سخت خارج از خانه و پروازهای طولانی مدت تا این حد پیشرفت كرده‌اند و سازماندهی مطلوبی در بازی‌های ملی در این چند بازی به نمایش گذاشتند مصمم شدم تا برای خدمت دوباره به تیم ملی به ایران بازگردم. از این رو مذاكرات همسویی با فدراسیون فوتبال داشتیم برخلاف مطالب نادرستی كه در برخی از روزنامه‌ها مبنی بر اختلافات مالی افشین قطبی و فدراسیون فوتبال بر سر عقد قرارداد دوباره مطرح می‌شد باید بگویم كه برای یك مربی حرفه‌ای سرمربی شدن در تیم ملی كشورش یك موقعیتی است كه شاید تنها یك یا دو بار در زندگی‌اش رخ دهد. لذا من حضور در تیم ملی فوتبال ایران به عنوان سرمربی را افتخاری می‌دانم كه هیچ قیمتی روی آن نیست. اگر مذاكرات ما با فدراسیون فوتبال و اختلافاتی كه تنها از مدیر برنامه‌هایم در این مورد شنیده می‌شد وجود داشت تنها به خاطر تیم ملی و بازیكنان آن بود. چرا كه معتقدم ما برای كسب موفقیت باید شرایط ویژه‌ای را برای تیم ملی مهیا كنیم. پرواز با هواپیماهای فوق‌العاده و بكارگیری امكانات لازم و اقامت در هتل‌های ویژه و قرار دادن یك اتاق برای هر بازیكن و همچنین انجام بازی‌های تداركاتی با تیم‌های معتبر چیزهایی است كه من بر آن تاكید داشته‌ام تا بتواند عاملی برای موفقیت تیم ملی باشد و پول در این قرارداد كمترین ویژگی را به خود اختصاص می‌داد. فكر می‌كنم اگر به گذشته نگاه كنید به صحت صحبت‌های من اطمینان بیشتری پیدا می‌كنید. من مربی بودم كه با اولین قرارداد بلند مدت با فدراسیون فوتبال به مدت یك و نیم سال تا پایان جام ملت‌های آسیا با مبلغی كمتر از اولین سال حضورم در تیم پرسپولیس قرارداد بستم. من تنها مربی در تاریخ فوتبال ایران بودم كه پس از قطع همكاری با پرسپولیس به این باشگاه پول برگرداندم، لذا این خود كم اهمیت بودن شرایط مالی‌ام در قرارداد بسته شده با فدراسیون فوتبال به وضوح نشان می‌دهد.

قطبی گفت: ما از آن باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی داشته باشیم كه در جام جهانی 2014 برزیل برای یك سفر توریستی به آنجا نرویم و بتوانیم پیروزی‌های خوبی كسب كرده و راهی مرحله‌ی دوم آن مسابقات شویم. این می‌تواند هدف دوم من و فدراسیون فوتبال باشد كه با چشم‌اندازی بلند مدت استفاده از همه‌ی پتانسیل فوتبال ایران می‌توانیم به آن برسیم.

قطبی با توجه به اهمیت بحث فرهنگ در فوتبال ایران گفت: مساله‌ای كه می‌خواهم در اینجا به آن بپردازم بحث امنیت مسائل فرهنگی و اخلاقی در فوتبال ایران است اگر امروز فوتبال ایران در جایگاه واقعی خود قرار ندارد و پیشرفت چندانی نداشته است بی‌شك به دلیل آن است كه فرهنگ ما ارتقا نیافته است. در یك خانواده‌ی فوتبال بسیار مهم است كه تك تك اعضای آن ازمربیان ، بازیكنان گرفته تا داوران به یكدیگر احترام بگذارند. اگرامروز مردم افشین قطبی را دوست دارند شاید به خاطر ادبیات و احترامی است كه سعی میكند به تمام هموطنانش بگذارد. ما باید این احترام متقابل را در فرهنگ فوتبال ایران مد كنیم. واقعا جای تاسف دارد كه دیده می‌شود برخی از مربیان و بازیكنان علیه یكدیگر در رسانه‌ها توهین می‌كنند اكنون ما فرصت بسیار خوبی را پیش رو داریم كه میتوانیم با تصمیم‌های اصولی و جهشی بزرگ فوتبال ایران را به جایگاه واقعی برسانیم.

وی گفت: معتقدم امروز مردم ایران ورزش را دوست دارند اما رفتار ورزشكاران را نمی‌پسندند. مطمئنا برای اصلاح این مساله بستر خوبی مثل مردم وجود دارد كه پذیرای آن هستند و این اصلاح را قبول می‌كنند. اگر امروز قطبی هم به ایران آمده است دلیل اول تا سوم آن مردم‌اند و معتقد است مردم او را انتخاب كرده‌اند.

 

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي