لاچین سیر

املاک ویترین

یک کلینیک عجیب و غریب و البته مفید!

مجموعه : علمی

در قرن 21 میلادی انسان  با بیماری هایی دست به گریبان است كه عامل آن تكنولوژی است. تا پیش از این شاید هیچ كس تصور نمی كرد كه اینترنت، موبایل و دیگر فناوری های نوین عامل بیماری باشند، اما اکنون شاهد بیماری هایی هستیم  که ناشی از همین فناوری های نوین هستند.

 
اعتیاد به اینترنت از جمله همین بیماری های مدرن است که گریبان بسیاری از جوانان و نوجوانان جهان را گرفته است و کشور های بساری در صدد رفع این معضل هستند.

یک کلینیک عجیب و غریب و البته مفید!


به گزارش نظام آباد کشور چین با داشتن 250 میلیون  کاربر اینترنت که حدود 40 درصد آنها  نشانه های اعتیاد به اینترنت را بروز می دهند، اقداماتی را برای ریشه‌کنی اعتیاد به اینترنت آغاز کرده است که  از جمله آن می توان   به کلینیک های درمان اعتیاد به اینترنت اشاره کرد.

 یک کلینیک عجیب و غریب و البته مفید!


اما آنچه در مورد این کلینیک ها جلب توجه می کند این است که شبیه به اردوگاهای نظامی هستند. این مكان‌ها به دست افسرهای پزشکی ارتش اداره می شوند كه جوانان را به انجام تمرین‌های نظامی و روان درمانی  وا می ‌دارند.  بیماران باید یونیفرم های نظامی تن کنند و هر آنجه افسر پزشک به آنها می گوید انجام دهند.

 

 یک کلینیک عجیب و غریب و البته مفید!


وان چان یک جوان 20 ساله ایست که والدینش او را برای درمان به یکی از این کلینیک ها آورده اند. او می گوید :" من ساعت ها  و حتی روز ها وقت خودم را پای اینترنت می گذراندم به طوری که حتی فراموش می کردم که باید غذا بخورم و لباس هایم را عوض کنم. هفته ی اول در این کلینیک بسیار سخت گذشت اما حالا عادت کرده ام".

 

 یک کلینیک عجیب و غریب و البته مفید!


دکتر تائو ران که اولین کلینیک درمان اعتیاد به اینترنت به شیوه نظامی را در چین تاسیس کرده و اکنون نیز به عنوان افسر پزشک در یکی از این مراکز فعالیت می کند می گوید:" اعتیاد به اینترنت نه تنها به عنوان  یک بیماری روانی بلکه یک شیوه بد زندگی نیز محسوب می شود. به گفته ی او جوانان گاهی  به قدری در این دنیای مجازی غرق می شوند که فراموش می کنند حتی حمام بروند. او معتقد است که برخورد تحکم‌آمیز و نظامی با جوانان بیمار موجب می شود تا انها به خود بیایند، عادت های بد خود را فراموش و احساس مسئولیت بیشتری در مورد زندگی خود کنند.

 یک کلینیک عجیب و غریب و البته مفید!


گر چه هزینه یک ماه درمان در این مراکز بسیار بالاست اما والدین بسیاری فرزندان خود را به این مراکز می سپارند، چرا که  معتقدند درمان به شیوه نظامی،  فرزندانشان را به افرادی مفید و اجتماعی تبدیل می کند و زندگی آنها را هدفمند می سازد.
 
 

loading...
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي