لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

فروش خودرو

املاک ویترین

انتشار آنلاین قدیمی‌ترین انجیل دنیا

مجموعه : مجله خبری
برخی مورخان بر این باورند که کتاب Codex Sinaiticus که در قرن چهارم میلادی نوشته شده، قدیمی‌ترین انجیل موجود در دنیا محسوب می‌شود. مطالعه این انجیل باعث بروز چالش‌ها و درگیری‌های فکر فراوانی شده است. اما حدود 800 صفحه باقیمانده از این کتاب مقدس مسیحی که هر کدام از بخش‌های آن در یک نقطه از جهان قرار دارد، به صورت آنلاین منتشر می‌شود.

این کتاب تاکنون توسط محققان و تاریخ‌شناسان مورد مطالعه و بررسی قرار می‌گرفت و هم‌اکنون کاربران هم می‌توانند متن دستنویس آن را روی رایانه شخصی خود در اختیار داشته باشند.

"استیفن بیتس"(Stephen Bates) یکی از نویسندگان روزنامه Guardian در مورد نسخه آنلاین قدیمی‌ترین انجیل جهان توضیح داده است:

«… فناوری‌های مدرن باعث شده است تا فقط محققان به وسیله سیستم‌های نوری استاندارد خود امکان خواندن 800 صفحه باقیمانده از قدیمی‌ترین انجیل دنیا را که روی صفحات پوستی مخصوص نوشته شده است، نداشته باشند و کاربران نیز به صورت آنلاین بتوانند این کتاب را در اختیار بگیرند».

کتاب Codex Sinaiticus تاکنون به صورت عمومی و گسترده عرضه نشده بود تا امکان بررسی و تحقیق بیشتر روی آن فراهم شود. اما اجرای این طرح جدید با استفاده از توان اینترنت، امکان بررسی‌ و تحقیقات آموزشی و پژوهشی بیشتر در این زمینه را فراهم می‌کند.

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي