عکس های سریال رستگاران با حضور پوریا پورسرخ و لیندا کیانی

عکس های سریال رستگاران با حضور پوریا پورسرخ و لیندا کیانی

شرح مختصر :
این مجموعه زندگی دختری بنام خجسته را روایت می كند كه در پی ناپدید شدن شوهرش احمدرضا روانه تهران شده تا خبری از او به دست آورد.

 

بازیگران : حشمت آرمیده , لیندا كیانی , ملیحه نیكجومند , شهرام عبدلی ,  صبا كمالی , عباس غزالی , شهربانو موسوی , زهره صفوی , روناك یونسی , اسماعیل سلطانیان , پوریا پورسرخ  , عباس امیری , محمد حسین عمرانی , آتیلا پسیانی

 

عکس های سریال رستگاران با حضور پوریا پورسرخ و لیندا کیانی

 

 خانه ویلایی واقع در خیابان دزاشیب، شلوغ است و پرهیاهو. هنوز كارگردان نیامده، برنامه‌ریز پشت یك میز نشسته و دارد كارش را انجام می دهد. لیندا كیانی زیردست گریمور است، آن‌طرف‌تر صبا كمالی در حال صبحانه خوردن. گوشه یك اتاق بزرگ می‌نشینم؛ اتاقی كه هر 4 دیوارش پر است از عكس علاقه‌مندان بازیگری كه هر كدام برای جلب توجه بیشتر، با یك ژست منحصر به فرد عكس گرفته‌اند؛ یكی‌ دستش را زیر چانه‌اش گذاشته و آن یكی دستش را از پشت سرش رد كرده روی چشمانش گرفته، یكی كراوات زده به طرز وحشتناكی اخم كرده و یكی هم به تقلید از خواننده‌های غربی….

 

افشین سنگ‌چاپ بشدت سرش شلوغ است، اصلا معلوم است كه امروز مثل هیچ روز دیگر فیلمبرداری نیست. با این حال خوب حواسش جمع رفت و آمدهاست. همان طور كه بقیه با هم بحث می‌كنند كه این كیه اونجا نشسته، خودم را به سنگ‌چاپ معرفی می‌كنم و او توضیح می‌دهد امروز استثنائا قرار است گروه 2 دسته شوند؛ یك اكیپ با هدایت او نماهای خارجی را بگیرند و گروه دیگر با سیروس مقدم، صحنه‌های داخلی را. با عجله از ساختمان بیرون می‌رود و من كه تا نیمه راه دنبالش هستم، نگاهم به سمت چپم می‌افتد. لیندا كیانی هنوز در حال گریم شدن است و صبا كمالی، كمی آن‌طرف‌تر در حال صبحانه خوردن. ساعتم را نگاه می‌كنم؛ چند دقیقه‌ای از 11 گذشته و هنوز سیروس مقدم نیامده.

 

عکس های سریال رستگاران با حضور پوریا پورسرخ و لیندا کیانی

سكوت دوباره
كارگردان كه از راه می‌رسد، خیلی گرم و صمیمی با همه خوش و بش می‌كند. بچه‌های صحنه اتاق را آماده كرده‌اند. دوربین و بازیگران آماده‌اند. مقدم پشت مانیتورش می‌نشیند، البته بعد از این كه بازی‌ها را برای كیانی و آناهیتا افشار توضیح می‌دهد.

 

گویا قرار است یك سكانس از بازی دونفره اینها باشد در یك اتاق با نورپردازی‌های خاص كارهای مقدم. بعد از 3 دور تمرین قرار است ضبط شروع شود. صدابردار بلند می‌گوید «سكوت»! و صدای دستیار كارگردان از اتاق می‌آید كه «سه، دو، یك… حركت»! مقدم با هدفون بزرگی كه روی گوشش گذاشته، به همراه صدابردار با دقت به نحوه ادای دیالوگ‌ها توجه می‌كند؛ اما من كه بدون این گوشی‌ها، پشت مانیتور ایستاده‌ام، نمی‌شنوم كیانی و افشار چه می‌گویند. همینقدر می‌فهمم كه هنوز دیالوگ اول تمام نشده كه مقدم كات و دستور برداشت دوباره می‌دهد. بعد از چند دور برداشت، ظاهرا چیز راضی‌كننده‌ای برای مقدم درنیامده و به همین سبب هم هست كه می‌گوید «اگه آمادگی ندارید، این پلان رو فردا بگیریم.» با این حال دوباره پشت مانیتور می‌نشیند و با شوخی‌های خاص خودش سعی می‌كند جو پشت صحنه آرام و به دور از خستگی باشد. این برداشت آخر ظاهرا از نظر كارگردان راضی‌كننده است.

 

اما گویا صدابردار صدای زایدی در گوشی‌اش شنیده كه از مقدم می‌خواهد دوباره تصویربرداری شود. سیامك نیازی از پشت مانیتور بلند می‌شود و به اتاق كناری می‌رود. شخصا از گروهی كه كم‌كم در حال حاضر كردن ناهار هستند، می‌خواهد بیشتر از قبل سكوت را رعایت كنند و دوباره با صدای مقدم كه «خانم افشار باید بره سر كار دیگه، زودتر بیا» روی صندلی‌اش می‌نشیند. این صحنه دوباره گرفته می‌شود و این بار از هر نظر راضی‌كننده است.

 

چك‌ها پرداخت می شود
فرزین فتحی كه عضو گروه كارگردانی سریال است، بسرعت پله‌ها را دوتا یكی می‌كند و بالا می‌آید. گروه دوم در خیابان آماده شده‌اند و او آمده تا بازیگران را ببرد، صبا كمالی و روناك یونسی كه چهره و لباسشان به طور كلی با چیزی كه صبح آمده بودند، فرق كرده، ساختمان را ترك می‌كنند و می‌روند.
به اتاق كه برمی‌گردم، جانشین تولید هنوز در حال رایزنی با هلال‌احمر است و گاهی كه بازیگری به اتاق می‌آید، یك چك هم به آنها می‌دهد؛ چكی كه مبلغش را فقط خودش می‌داند و بازیگر. كنارش می‌نشینم، او هم ظاهرا تا حالا كه ساعت حدود 12 است، روز پركاری را گذرانده است. از او درباره نحوه همكاری ارگان‌های مختلف می‌پرسم، همان چیزی كه از صبح تا به حال نیمی از وقتش را گرفته است. حاتمی می‌گوید: نسبتا خیلی خوب نیست؛ چون بعضی‌ها خوب همكاری كرده‌اند بعضی‌ها هم نه! اما در كل قابل قبول است.
او درباره روند تولید كار هم می‌گوید: از روز هفتم دیماه پیش تولید كار آغاز شد و 27 اسفند هم بود كه كار را كلید زدیم و امیدواریم از حدود 25 خرداد پخش آن به صورت یك شب در میان از شبكه 3 شروع شود.
او با اشاره به این‌كه روزبه‌روز به ایام پخش كار نزدیك می‌شود، می‌گوید: خوشبختانه هنوز به فشرده كاری‌های معمول سریال‌های شبانه نخورده‌ایم؛ ولی بعید نیست كه در آینده به این مشكل هم بربخوریم.

 

 

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

a