لاچین سیر

املاک ویترین

املت اسفناج غذایی سرشار از آهن و پروتئین

مجموعه : تغذیه مناسب
املت اسفناج  غذایی سرشار از آهن و پروتئین


املت اسفناج، یكی از غذاهایی است كه برای تهیه آن باید اندكی صبر و حوصله بیشتر از زمان پخت یك املت ساده داشته باشید. میتوان آن را همانند شامی سبك و سالمی بر سر سفره آورد و حین خوردن غذایی خوشمزه، پروتئین و آهن بدن را نیز تأمین كرد. اگر علاقه‌مند یادگیری طرز تهیه آنید، ادامه مطلب را بدقت بخوانید.
 
مواد لازم :
– 90 گرم یا سه‌چهارم پیمانه آرد گندم
– یك عدد تخم‌مرغ
– دوسوم پیمانه ماست
– 3 قاشق سوپ‌خوری آب
– یك قاشق سوپ‌خوری روغن
– 500 گرم برگ اسفناج (آب‌پز و كوبیده شود)
– یك نوك قاشق جوز هندی رنده‌شده
– نمك و فلفل، به مقدار لازم
مواد لازم داخل املت:
– یك قاشق سوپ‌خوری روغن مایع
– 3 عدد پیازچه
– 225 گرم یا یك پیمانه خامه
– 4 قاشق سوپ‌خوری ماست شیرین
– 90 گرم یا سه‌چهارم پیمانه پنیر پیتزایی رنده‌شده
– یك عدد تخم‌مرغ (آرام زده شود)
– 125 گرم یا یك پیمانه گردو
– 2 قاشق سوپ‌خوری جعفری خردشده
– یك نوك قاشق چای‌خوری فلفل سیاه

طرز تهیه :
1 – آرد را الك كرده و با مقداری نمك مخلوط كنید. در ظرف دیگری تخم‌مرغ، ماست و آب و روغن را با هم مخلوط كنید؛ سپس مخلوط آرد و نمك را كم‌كم به آن اضافه كرده و هم بزنید.
پوره اسفناج (اسفناج كوبیده شده) را نیز به همراه فلفل و جوز هندی به این مواد بیفزایید. به این ترتیب، مایه املت آماده می‌شود.

2 – برای درست‌كردن مواد داخل این املت، روغن را در تابه نچسبی ریخته و پیازچه را در آن كمی تفت دهید؛ پس از آن در ظرف دیگری خامه، ماست شیرین و نیمی از پنیر پیتزا را با هم مخلوط كرده و سپس تخم‌مرغ زده‌شده را همراه گردو و جعفری خردشده به آن اضافه كنید. حالا این مخلوط را با نمك و فلفل قرمز، مزه‌دار كنید.

3 – كمی روغن در تابه گرد كوچك و نچسبی بریزید و روی شعله اجاق‌گاز داغ كنید و باتوجه به اندازه تابه چند قاشق سوپ‌خوری از مایه املت را در روغن داغ بریزید و تابه را كمی تكان دهید تا لایه‌ای از مایه در كف ظرف پخش شود.
حرارت دادن را تا 3 دقیقه یا تا زمانی كه حباب‌هایی در مركز املت ظاهر شود، ادامه دهید. حالا آن را برگردانده و روی دیگر را نیز 20 دقیقه سرخ كنید. پس از آن، املت را به بشقابی منتقل كرده و با لایه‌ای از فویل آلومینیوم روی آن را بپوشانید تا گرم بماند. سپس بقیه املت‌ها را به همین ترتیب درست كنید.

4 – حالا مواد داخل املت را داخل نیمه‌ای از هركدام از املت‌ها ریخته و نیمه خالی آن را روی مواد برگردانده و دوباره یك‌بار دیگر تا كنید. این كار را درمورد همه املت‌ها انجام دهید؛ سپس یك عدد پیركس گود را چرب كرده و املت‌ها را كف آن بچینید و بقیه پنیر پیتزا را روی آنها بریزید.
پس از آن، ظرف حاوی املت‌ها را به مدت یك ربع داخل فر (با دمای 180 درجه سانتی‌گراد) قرار دهید

ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي