لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

فروش خودرو

املاک ویترین

دل سیستم عامل كروم گوگل را آزمایش می‌كند

مجموعه : دنیای آنلاین
سازنده رایانه آمریكایی دل اعلام كرد كه درنظر دارد سیستم عامل كروم گوگل را مورد آزمایش قرار دهد، اگرچه برای عرضه این سیستم عامل مبتنی بر لینوكس در محصولات آینده‌اش وعده‌ای نداد.

به گزارش سرویس فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، طبق اظهارات سخنگوی دل، این شركت همواره فن‌آوری‌های جدید را در بخشی از روند مدیریت توسعه محصولاتش و برای بررسی محصولات آینده ارزیابی می‌كند.

غیبت دل در فهرست سازندگان رایانه‌یی كه گوگل با آن‌ها برای پشتیبانی از این سیستم عامل كار می‌كند مشهود بود؛ این فهرست شامل هیولت پاكارد، ایسر، لنوو و ایسوزكامپیوتر است. هیولت پاكارد و لنوو نیز هنوز به عرضه این نرم‌افزار با محصولات رایانه آینده خود متعهد نشده‌اند.

كروم نسخه كوچكی از سیستم عامل مبتنی بر لینوكس است كه برای افرادی درنظر گرفته شده كه برای رایانش به اینترنت متكی هستند و ویژه دستگاه‌هایی مانند نت بوك‌ها طراحی شده كه رایانه‌های ارزان قیمت برای وظایف ابتدایی مانند مرور وب هستند.

پیش از این شایع شده بود دل سیستم عامل آندروید گوگل را كه برای به‌كارگیری در تلفن‌های هوشمند و دستگاه‌های اینترنت موبایل طراحی شده، آزمایش می‌كند.

فهرست شركای سخت‌افزاری گوگل برای سیستم عامل كروم شامل سازندگان تراشه‌ای مانند Freescale Semiconductor، Qualcomm و Texas Instruments است اما نام اینتل كه با گوگل همكاری می‌كرد و درباره این سیستم عامل اطلاع داشته، به چشم نمی‌خورد.

 

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي
ورزشي