لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

فروش خودرو

املاک ویترین

حمله هكرها به كاربران آفیس مایكروسافت

مجموعه : دنیای آنلاین

 

مایكروسافت هشدار داد مجرمان اینترنتی با بهره‌برداری از یك حفره برنامه‌نویسی كه هنوز ترمیم نشده، به كاربران نرم‌افزار آفیس این شركت حمله كرده‌اند.

به گزارش سرویس فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بزرگ‌ترین سازنده نرم‌افزاری جهان همزمان با انتشار وصله‌هایی برای ترمیم 9 حفره امنیتی در آسیب پذیری‌های برنامه‌هایش، این هشدار را اعلام كرد.

طبق این هشدار، آفیس اكس پی، 2003 و 2007 در برابر این حملات آسیب‌پذیر هستند؛ مجرمان اینترنتی برنامه‌های مایكروسافت را به دلیل مورد استفاده بودن گسترده هدف می‌گیرند تا با یكی از مجموعه كدهای مخربشان، شمار قربانیان احتمالی خود را بالا ببرند.

لازم به ذكر است كه ویندوز در بیش از 90 درصد از رایانه‌های جهان اجرا می‌شود و آفیس مایكروسافت حدود 500 میلیون كاربر دارد.

هكرها با استفاده از وب سایت‌های دامگذاری شده‌ای با كدهای مخربی كه در رایانه‌های مجهز به نرم‌افزار آفیس بارگذاری می‌شوند، از آسیب‌پذیری آفیس بهره می‌گیرند.

رایانه‌های آلوده شده تحت كنترل شبكه‌های آلوده معروف به بوت نتی قرار می‌گیرند و از آن‌ها برای اعمال مجرمانه‌ای مانند هرزنامه‌پراكنی و سرقت اطلاعات شخصی استفاده می‌شود.

مایكروسافت شمار رایانه‌های مورد حمله قرار گرفته را اعلام نكرده اما كاربران می‌توانند با غیرفعال كردن قابلیت‌هایی كه كار كردن این برنامه برروی اینترنت را امكان‌پذیر می‌كنند مانع این حملات شوند. مایكروسافت به این منظور ابزاری را در وب سایت پشتیبانی‌اش ارسال كرده است.

 

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي
ورزشي