لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

فروش خودرو

املاک ویترین

نخستین شبكه تلفن‌های همراه آلوده كشف شد

مجموعه : دنیای آنلاین

 

نخستین ورمی كه با ارسال پیام كوتاه بین تلفن‌های همراه منتشر می‌شود قابلیت ارتباطی جدیدی را ایجاد كرده كه نشان‌دهنده به وجود آمدن شبكه‌های تلفن‌های همراه آلوده یا بوت نوت موبایل است.

به گزارش سرویس ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شركت امنیتی تراند میكرو ورمی به نام SYMBOS_YXES.B را مورد بررسی قرار داده كه از انواع نرم‌افزار مخرب SYMBOS_YXES.A شمرده می‌شود و دستگاه‌هایی را كه با سیستم عامل سیمبیان S60 كار می‌كنند هدف می‌گیرد.

این نرم‌افزار مخرب تلفن همراه كه شش ماه پیش توسط F-Secure كشف شد به دلیل اینكه نخستین نرم‌افزار مخرب شناسایی شده‌ای است كه از طریق پیام كوتاه منتشر می‌شود قابل توجه است.

تلفن‌های آلوده شده به این ورم به تمامی شماره‌های موجود در فهرست خود پیام كوتاهی با لینكی به یك وب سایت ارسال می‌كنند و كسانی كه برروی این لینك كلیك كنند به ورم SYMBOS_YXES.B آلوده می‌شوند كه محتوای هرزه‌نگاری عرضه می‌كند.

به گفته مشاور امنیتی ارشد تراند میكرو، این ورم اكنون با هدف ارسال هرزنامه‌های پیامكی جدید قادر به دانلود تمپلت‌های SMS از یك سرور ریموت شده است. هیچ نرم‌افزار مخربی برای تلفن‌های همراه تاكنون قادر به انجام این كار نبوده است. این ورم همچنین قادر به سرقت اطلاعات شبكه و كاربر و ارسال آن‌ها به یك سرور ریموت است.

بر اساس این گزارش، مشخص نیست چه تعداد از تلفن‌ها به این ورم آلوده شده‌اند اما یك شركت چینی شمار آلودگی به این ورم را در چین و عربستان سعودی گسترده توصیف كرده است.

با كشف این ورم پیش‌بینی‌های قبلی محققان امنیتی به حقیقت پیوسته است كه طبق آن‌ها، با افزایش قابلیت‌های تلفن‌های همراه و شبیه شدن آن‌ها به رایانه‌های كوچك هدف گرفته شدن این دستگاه‌ها از سوی نویسندگان نرم‌افزارهای مخرب و ایجاد شبكه‌های آلوده تحت كنترل محتمل‌تر می‌شود.

بوت نت‌ها كه شبكه‌های رایانه‌های هك شده هستند و برای ارسال هرزنامه و انجام حملات داس علیه وب سایت‌ها یا سرقت اطلاعات مورد استفاده قرار می‌گیرند یكی از بزرگ‌ترین تهدیدات امنیتی پیش روی اینترنت به شمار می‌روند.

 

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي
ورزشي