لاچین سیر

املاک ویترین

اندیشه‌ای کشت کن تا عملی درو کنی

ما انسان‌ها با معنا زندگی می‌کنیم؛ با معنایی که به اتفاقاتی که در زندگی برامون می‌افته نسبت می‌دهیم و هر کس می‌تونه تعبیر متفاوتی از زندگی داشته باشد. به خاطر همین است که در برابر اتفاقی مشابه، افراد عکس‌العمل‌های متفاوت نشان می‌دهند. به گزارش سرویس نگاهی به وبلاگ‌های خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نویسنده وبلاگ "راه مثبت‌نگری" به نشانی http://negahekhosh.blogfa.com در ادامه آورده است: بهتره حواسمون باشه که خودمون رو درگیر معانی ناخوشایندی که بعضی افراد به زندگی نسبت می‌دهند نکنیم.

ما می‌توانیم متفاوت ببینیم، متفاوت احساس کنیم و متفاوت رفتار کنیم. خیلی از ما نسبت به یک نوع طرز فکر شرطی می‌شویم و جهان رو نه اون شکلی که واقعا هست، بلکه براساس برداشت و معنای خودمون یا اونطور که شرطی شدیم می‌بینیم. اما چه کار میشه کرد؟ میشه نگرش متفاوتی رو در پیش گرفت. می‌شه نوع دیگه‌ای فکر کرد. میشه کمی‌ تامل کرد و اون‌هایی که معنای قشنگتری از مسائل دارند را دید.

میشه برای خودت اتاق فکر درست کنی و افکارت رو بررسی کنی و مفید و مضر بودنش رو تشخیص بدی. میشه مثل ویکتور فرانکل بود و به عمیق‌ترین رنج‌ها هم معنایی داد. اونوقت هیچ رنجی آزارت نمی‌دهد، چون معنا داره… چون از سردرگمی ‌نجاتت می‌دهد، چون هدفمندت می‌کند. ضرب‌المثلی هست که می‌گوید: اندیشه‌ای بکار تا عملی درو کنی. عملی بکار تا عادتی درو کنی. عادتی بکار تا منشی درو کنی. منشی بکار تا تقدیری درو کنی.

پس به اندیشه‌هامون بها بدهیم و اندیشه‌ای سالم و مثبت و با معنا رو در ذهن پرورش بدهیم و معنای زندگی‌مون رو دریابیم.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي