لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

فروش خودرو

املاک ویترین

تشخیص زودهنگام آلزایمر(فراموشی) با…

مجموعه : پزشکی و سلامت

دانشمندان بین المللی یکسری از نشانگرهای بیولوژیکی را برای تشخیص زودهنگام بیماری آلزایمر کشف کردند.
به گزارش خبرگزاری مهر، محققان دانشگاه گوته بورگ با همکاری 12 مرکز اروپایی و آمریکایی دریافتند که پروتئینهای حاضر در مایع مغز نخاعی می توانند بیمارانی را که سطح شناختی آنها آسیب دیده و در حال توسعه بیماری آلزایمر هستند شناسایی کنند.

این دانشمندان دقت تشخیص این بیماری را با کمک نشانگرهای Abeta42، T و P-tau-tau بر روی گروه وسیعی از بیماران متاثر از آسیب قدرت شناختی و بیماران متاثر از فاز آغازین بیماری آلزایمر ارزیابی کردند.

شرکت کنندگان در این تحقیق به دو گروه تقسیم شدند که گروه اول شامل بیماران مبتلا به آلزایمر و افراد سالم برای ارزیابی و شناسایی پارامترهای این نشانگرهای زیستی بودند و گروه دوم شامل افرادی بودند که آسیب سطح قدرت شناختی آنها بین سالهای 1990 تا 2007 تشخیص داده بود.

براساس گزارش فوربس، در این مراکز علمی تحقیقاتی 750 بیمار با سطح شناختی آسیب دیده، 529 بیماری مبتلا به آلزایمر و 304 فرد سالم در گروه کنترل آزمایش شدند.

نتایج این تحقیقات نشان می دهد که این نشانگرهای زیستی می توانند با دقت بسیار بالا در تشخیص زودهنگام بیماران با سطح شناختی آسیب دیده که مستعد توسعه آلزایمر هستند مورد استفاده قرار گیرند.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي