فوتبال
تور مسافرتي
تور مسافرتي
تبليغات در تکناز
فوتبال

مهریه عرفانی عروس خانوم

مهریه عرفانی عروس خانوم
مهریه عرفانی: پانصد هزار شاخه گل و نوشتن دیوان شمس

پسر جوان، وقتى پاى سفره عقد نشست و حاضر شد مهریه همسرش را پانصد هزار شاخه گل سرخ و یک جلد دیوان شمس تبریز به خط خودش در نظر بگیرد، نمى دانست چند سال بعد باید چند هزار بیت شعر دیوان شمس را بنویسد .
به نوشته ? ایران?، چندى پیش، زنى جوان به شعبه 264 دادگاه خانواده 121 مراجعه و با ارائه دادخواست طلاق به قاضى نحوى گفت: چند سال پیش بود که جوان مهندسى به خواستگارى ام آمد. از همان اول تصمیم گرفتم که بناى زندگى مان را بر پایه تفاهم و عشق و عرفان بگذارم این بود که براى مهریه ام، پانصد هزار شاخه گل سرخ و دیوان شمس به خط شوهرم و چهارده سکه بهار آزادى تعیین کردم. فکر مى کردم اگر او
حاضر شود چنین مهریه اى را بپذیرد، باید از اندیشه بالایى برخوردار باشد 
وى گفت: او هم پذیرفت و ما بعد از ازدواج، زندگى مشترکمان را آغاز کردیم. دراین مدت با اینکه از نظر عقیدتى میان من و شوهرم تفاوتهایى بود و گاهى مشکل پیدا مى کردیم ولى من سعى مى کردم با گذشت باعث حفظ زندگى مشترکم شوم.
وى ادامه داد: تا اینکه بعد از چند سال، روز به روز بر اختلاف میان من و اواضافه شد و شوهرم و من به این نتیجه رسیده ایم که دیگر امکان ادامه این زندگى وجود ندارد و به همین علت من به دادگاه خانواده مراجعه کرده و تقاضاى دریافت مهریه و طلاق دارم .
با درخواست این زن جوان، قاضى دستور احضار این مرد را به دادگاه داد. این مرد جوان در برابر قاضى دادگاه خانواده گفت: آقاى قاضى! من و همسرم با اینکه از ابتدا سعى داشتیم تا پایه هاى زندگى مشترکمان را استحکام ببخشیم موفق نشدیم و به همین علت من هم فکر مى کنم بهتر است تا از یکدیگر جدا شویم .
وى گفت: طبق مهریه اى که براى همسرم تعیین کرده ام، باید دیوان شمس را به خط خودم براى او بنویسم و پانصدهزار شاخه گل به او بدهم .
قاضى نحوى پس از استعلام از اتحادیه گل فروشان، قیمت پانصدهزار شاخه گل را که بخشى از مهریه عروس جوان بود، یکصدوپنجاه میلیون تومان محاسبه کرده و در حکمى به داماد جوان اعلام شد که وى موظف به پرداخت یکصدو پنجاه میلیون تومان قیمت پانصد هزار شاخه گل سرخ چهارده سکه بهار آزادى و نوشتن از روى اشعار دیوان شمس تبریزى است.

 

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

با يک کليک همسر آينده خود را انتخاب کنيد
فروش بلیط هواپیما
پربیننده های تکناز
جدیدترین مطالب
لیزر
بچه های آسمان
Xبستن تبليغ
فوتبال