لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

فروش خودرو

املاک ویترین

“زندگی ماشینی از عوامل مهم تاخیر در ازدواج”

“زندگی ماشینی از عوامل مهم تاخیر در ازدواج”

مدیر امور جوانان استان کردستان گفت: در جامعه امروزی زندگی ماشینی و مکانیکی و نوع تعامل زوجین با یکدیگر عامل مهم تاخیر در ازدواج است.

اسماعیل احمدی چهارشنبه شب در مراسم ازدواج دانشجویان دانشگاه پیام نور مرکز سنندج اظهار داشت: با توجه به پیشرفتهای صورت گرفته در عرصه های اطلاع رسانی و ارتباط جمعی دیگر امروز نمی شود که بحث پائین آوردن سن ازدواج در کشور را با پرداختن به داستان های عشق فرهاد و شیرین و لیلی و مجنون مدیریت و ساماندهی کرد.

وی ادامه داد: مدیران و متولیان امر ازدواج، نهاد خانواده و پدر و مادر و تمامی دستگاه ها و سازمان های دولتی و نهاد عمومی را شامل می شود و باید به دنبال ارائه تصویری واقعی از اتفاقات پیرامون جامعه باشند تا زمینه برای افزایش ازدواج در کشور فراهم شود.

مدیر امور جوانان استان کردستان عنوان کرد: امروز در جامعه از اشتغال و مسکن به عنوان دو عامل اصلی در بالارفتن سن ازدواج نام برده می شود که البته هر چند نباید از کنار این دو مسئله به راحتی گذشت اما در جامعه امروز ما باید نوع نگاه طرفین به مقوله ازدواج تغییر کند.

احمدی افزود: امروز زندگی ماشینی و مکانیکی تصویری خلاف آنچه که در سال های گذشته در کشور ما در خصوص ازدواج اتفاق می افتاد را ترسیم کرده است که باید برای ترویج ازدواج های آسان از همین امکانات و متناسب با موضوع روز بهره گرفت.

وی ارتباط بین زوجین را عامل مهمی در تشکیل یا عدم تشکیل خانواده و بالارفتن سن ازدواج در کشور دانست و یادآور شد: متاسفانه با گذشت زمان نوع ارتباطات در جامعه به ویژه در بین زوجین دچار تغییر شده و امروز عامل اکثر از هم پاشیدگی خانواده ها از این موضوع سرچشمه می گیرد.

مدیر امور جوانان استان کردستان در ادامه با اشاره به وضعیت ازدواج در این استان بیان داشت: متاسفانه در حال حاضر سالانه تنها 20 هزار فقره ازدواج در استان کردستان صورت می گیرد که به هیچ وجه راضی کننده نیست.

احمدی گفت: با توجه به آمارهای موجود و برای رسیدن به مرز میانگین کشوری می بایست سالانه در استان کردستان 40 هزار فقره ازدواج صورت گیرد که در حال حاضر این آمار نصف و غیرقابل قبول است.

در این مراسم که به صورت همزمان در شهرستان های سنندج، سقز، مریوان و بیجار برگزار شد، 230 زوج دانشجوی دانشگاه های پیام نور استان کردستان با هم پیمان زناشویی بستند.
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي
ورزشي