لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

بازی آنلاین

فروش خودرو

املاک ویترین

جزئیات نحوه انتخاب رشته دانشجویان

مجموعه : مجله خبری
جزئیات نحوه انتخاب رشته دانشجویان

معاون سازمان سنجش تشریح كرد
جزئیات نحوه انتخاب رشته
جام جم آنلاین: معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش کشور نحوه انتخاب رشته در کنکور سال 1388 و الزامات آن را تشریح کرد و گفت: انتخاب رشته اینترنتی کنکور از پنجشنبه 15 مرداد ماه آغاز می شود و تا یکسنبه 18 مرداد ادامه خواهد داشت که بر اساس آن داوطلبان می توانند 100 رشته را انتخاب کنند.
حسین توکلی در گفتگو با مهر افزود: مجازین به انتخاب رشته در زیر گروههای مختلف کنکور سراسری می توانند رشته های مورد علاقه خود را استخراج و در فرصت تعیین شده با کسب اطلاعات درباره آنها و مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

وی افزود: دفترچه راهنمای انتخاب رشته از روز 10 مرداد در مراکز پستی شهرستانها و مناطق پستی شهرهای بزرگ در اختیار داوطلبان قرار گرفته است و تا 17 مرداد نیز در دسترس داوطلبان قرار دارد.

معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبان باید ابتدا به رشته هایی توجه کنند که مورد علاقه شان است و پس از آن محل رشته ها را مورد توجه قرار دهند تا از نظر امکانات در این محلها مشکلی نداشته باشند. اگر از استان، ناحیه و قطب بومی خود رشته هایی را انتخاب کنند علاوه بر اینکه از امتیازات بومی گزینی استفاده می کنند در محلهایی شاغل به تحصیل می شوند که از نظر معیشتی مشکلی برای آنها به وجود نمی آید.

وی توجه به نیمسال اول و دوم بودن، جنس و مقطع را در هنگام انتخاب رشته ضروری دانست و به مهر گفت: داوطلبان باید توجه کنند که در صورتی که در رشته های روزانه اعم از نیمه متمرکز و متمرکز قبول شوند و پس از قبولی انصراف دهند از کنکور سال آینده محروم می شوند.

تغییر رشته و انتقال تقریبا ممنوع است

توکلی با تأکید بر اینکه تغییر رشته و انتقال تقریبا ممنوع است، اظهار داشت: داوطلبان باید بر اساس مواردی که ذکر شد کد رشته محلهای تحصیلی انتخابی خود را در سه گروه آزمایشی حداکثر تا 100 رشته محل انتخاب کنند.

وی گفت: داوطلبان می توانند درهر گروه آزمایشی نسبت به انتخاب دو کد رشته نیمه متمرکز انتخاب کنند.

معاون سازمان سنجش آموزش به مهر گفت: داوطلبان باید رشته های انتخابی را در فرم پیش نویس درج کنند و تنها جایی که لازم است فردی به جز خود داوطلب در انتخاب رشته وی را همراهی کند زمان کنترل کردن کد رشته محلهای انتخابی است.

وی اظهار داشت: سیستم انتخاب رشته الکترونیکی از روز پنجشنبه باز می شود و داوطلبان می توانند نسبت به انتخاب رشته در فرم الکترونیکی اقدام کنند. دریافت رسید 15 حرفی از سوی سیستم انتخاب رشته به معنای اتمام انتخاب رشته است و پس از آن تغییر و اصلاحی در انتخاب رشته امکانپذیر نیست.

توکلی گفت: از این رو داوطلبان باید توجه کنند که کد رشته محلهایی را انتخاب کنند که نخواهند بعدا آن را تغییر دهند.

معاون سازمان سنجش افزود: داوطلبان در انتخاب رشته باید توجه داشته باشند که رشته هایی در اولویت قرار گیرند که قبولی در آنها حسرت قبولی در رشته های بعدی را به دنبال نداشته باشد.

نتایج اولیه کنکور سراسری 9 مرداد ماه اعلام شد که بر اساس آن بیش از 900 هزار نفر می توانند انتخاب رشته کنند. نتایج نهایی نیز نیمه دوم شهریور ماه اعلام خواهد شد که به گفته مسئولان سازمان سنجش نیمی از داوطبان در‌ آن پذیرش می شوند.

Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي
ورزشي