لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

فروش خودرو

املاک ویترین

از سزارین چه انتظاری دارید؟

مجموعه : پزشکی و سلامت
از سزارین چه انتظاری دارید؟

 توجه به رواج عمل سزارین برای به دنیا آمدن نوزادان بد نیست كمی راجع به مراقبت های بعد از این عمل صحبت كنیم. دانستن اتفاقات بعد از این انتخاب می تواند كمك موثری به ارتقا نگرش شما داشته باشد.
 
به گزارش گروه ترجمه سلامت نیوز،معمولا بعد از عمل جراحی سزارین باید انتظار داشته باشید كه درعرض 24 ساعت مورد معاینه دقیق قرار بگیرید. این معاینه برای كسب اطمینان از عدم توسعه هر مشكل لازم و ضروری است. دریافت داروهای مسكن درد و تشویق به راه رفتن كوتاه مدت یكی دیگر از روند های بعد از این عمل است. هدف از راه رفتن مادران علی رقم داشتن درد ، دفع گاز داخل شكم می باشد. راه رفتن ابتدا بسیار سخت و دردناك به نظر می رسد ولی به مرور تخفیف می یابد.
مدت مراقبت بیمارستانی بعد از عمل سزارین حدود 3 روز می باشد. در این مدت روش مراقبت و شیردهی از نوزاد باید آموزش داده شود. قبل از مرخص شدن از بیمارستان توصیه می شود كه در صورت بروز هر نوع مشكل سریعا به پزشك مراجعه كنید.
معمولا ترمیم بریدگی ناشی از عمل سزارین 4 هفته طول می كشد. و مسلما در طی یكسال بعد از عمل، داشتن  دردهای غیر معمول و گه گاه در ناحیه بریدگی ، طبیعی به نظر می رسد.
چه موقع بعد از سزارین به پزشك مراجعه كنید؟
در صورت مشاهده هر نوع از علائم مراجعه به پزشك ضروری به نظر می رسد.
1-     خونریزی واژن بیش از اندازه طبیعی(به طوری كه هر 4 تا 5 ساعت مجبور به تعویض تامپون شوید). معمولان خونریزی واژن بعد از عمل سزارین كمتر از زایمان طبیعی است.
2-    خونریزی واژن شدید به نظر می رسد و یا تا 4 روز بعد از زایمان هنوز خون روشن تخلیه می شود. یا لخته های خون بزرگتر از حد طبیعی دفع شود. معمولا در این وضعیت پایین شكم نیز دردناك است.
3-    داشتن علائم عفونت نظیر تب و افزایش التهاب اطراف بریدگی از دیگر موارد قابل توجه است.
4-     بریدگی سزارین بازتر شود و شروع به خونریزی كند.
5-    داشتن احساس سرگیجه
6-     اگر ماهیچه های پشت پا دردناك ، متورم و قرمز شد، تنفس دچار مشكل شده و درد شدیدی در قفسه سینه احساس كردید سریعا به پزشك مراجعه كنید(زیرا این موارد از علائم لخته شدن خون می باشد.)
7-    در صورت بروز علائم افسردگی بعد از زایمان نظیر
 
–    احساس ناامیدی و غم بیش تر از چند روز
–    تفكرات خطرناك و مشكل ساز و یا توهم
8-    اگر ترشحات واژن بدبو و متعفن شود.
9-    در صورتی كه شكم حساس ،سخت و پر به نظر رسد.
10-    اگر پستان ها دردناك و یا قرمز شده و در این وضعیت تب كنید. (این ها از موارد آماس سینه است)
 
  بعضی زنان دچار احساس درد در محل شانه ها می شوند.این یك نوع از درد رجوعی است كه به دلیل ضربه وارد به ماهیچه های شكم در طول زایمان بروز می كند. اما به مرور بعد از مدتی از بین می رود.

Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي
ورزشي