لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

بازی آنلاین

فروش خودرو

املاک ویترین

دستگیری پس از 17 سال فرار

مجموعه : مجله خبری
دستگیری پس از 17 سال فرار

به گزارش «جام‌جم»، اوایل خرداد امسال اداره مبارزه با مواد مخدر آگاهی استان تهران از طریق تماس مردمی اطلاع یافتند 3 نفر از اعضای یك باند حرفه‌ای قصد دارند یك محموله 50 كیلوگرمی مواد مخدر را به كرج انتقال دهند.
 
پس از این تماس، ماموران به بررسی موضوع پرداختند و متوجه شدند قاچاقچیان روز 12 خرداد امسال قصد دارند محموله را با یك دستگاه خودروی پژو به یكی از محله‌های كرج انتقال دهند. با به دست آمدن این اطلاعات، ماموران مسیرهای تردد قاچاقچیان را به طور نامحسوس زیر نظر گرفتند تا این كه در یكی از محله‌های مركزی كرج، خودروی قاچاقچیان را شناسایی و متوقف كردند و سرنشینان خودرو به نام‌های انوشیروان، اسماعیل و امیر را دستگیر و به مركز پلیس منتقل كردند و در بازرسی از خودروی آنها، 50 كیلوگرم تریاك كه به طرز ماهرانه‌ای جاسازی شده بود، كشف و ضبط شد. با انتقال متهمان به مركز پلیس، آنها در بازجویی از وجود مواد مخدر در خودرو اظهار بی‌اطلاعی كردند.
 
ردپای قاچاقچی حرفه‌ای پس از 17 سال
 
ماموران كه احتمال می‌دادند این 3 متهم از افراد سابقه‌دار باشند، به بررسی سوابق كیفری آنها پرداختند كه معلوم شد، امیر و انوشیروان چند بار به اتهام قاچاق مواد مخدر دستگیر و چندی قبل با سپردان وثیقه از زندان آزاد شده و دیگر بازنگشته‌اند و دیگر متهم پرونده اسماعیل 17 سال قبل با تبانی یكی از اقوامش، 80 كیلو تریاك را در خودرویی جاسازی و به اسدآباد فسا منتقل كرده و قصد داشته‌اند این محموله را در قبال دریافت میلیون‌ها تومان پول به یك قاچاقچی حرفه‌ای تحویل دهند، اما هنگامی كه از سوی پلیس شناسایی می‌شوند اسماعیل همدست خود را با خودروی حامل مواد مخدر در یكی از خیابان‌های فسا باقی گذاشته و از محل حادثه فرار می‌كند و جستجوهای پلیسی برای یافتن وی بی‌نتیجه می‌ماند.
 
با تشكیل پرونده‌ای در این ارتباط، قاضی دادگاه، متهم فراری را به طور غیابی به اعدام و ضبط اموال و دارایی‌اش محكوم می‌كند و همدست او نیز به حبس طولانی‌مدت محكوم می‌شود.
 
بعد از این ماجرا، اسماعیل قاچاقچی حرفه‌ای به یكی از شهرهای شرقی كشور فرار می‌كند و با تشكیل باندی، سال 76 تصمیم می‌گیرد 200 كیلوگرم تریاك را به شهرستان اصفهان انتقال دهد، اما هنگام ورود به این شهرستان از سوی پلیس شناسایی و همراه یكی از مهره‌های كلیدی باند دستگیر و روانه زندان می‌شوند و پس از محاكمه در دادگاه انقلاب اصفهان به همراه همدستش مجید محاكمه و هردوی آنها به اعدام محكوم می‌شوند، اما پیش از اجرای حكم هنگامی كه همسرش برای ملاقات وی به زندان رفته بود، با تبانی وی و راه انداختن یك دعوای ساختگی، موفق به فرار از زندان می‌شود و تحقیقات پلیسی برای یافتن مخفیگاه وی آغاز می‌شود، اما ماموران موفق به شناسایی وی نمی‌شوند تا این كه پس از 17 سال و فرار از 2 بار مجازات مرگ، متهم در آخرین انتقال محموله مواد مخدر ناكام می‌ماند و دستگیر می‌شود.
 
با فاش شدن این موضوع، 3 مرد قاچاقچی در بازجویی اتهامات خود را مبنی بر انتقال و فروش مواد مخدر پذیرفتند.
 
پرونده این 3 متهم با صدور كیفرخواست به شعبه یكم دادگاه انقلاب كرج ارسال شد و آنها چند روز قبل محاكمه شدند.
 
2 نفر از متهمان در جریان محاكمه به همكاری با اسماعیل، قاچاقچی حرفه‌ای اعتراف كردند، اما اسماعیل متهم اظهارات 2 همدستش را نپذیرفت و فقط 2 بار فرار از زندان را به گردن گرفت. متهمان پس از اخذ آخرین دفاع از سوی قاضی آصف‌الحسینی، رئیس شعبه یكم دادگاه انقلاب كرج، با تجدید قرار قانونی روانه زندان شدند تا بزودی حكم قضایی مربوط صادر شود.

Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي
ورزشي