لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

فروش خودرو

املاک ویترین

بز گلپایگانی که 6 قلو زایمان کرد !+ عکس

مجموعه : مجله خبری
بز گلپایگانی که 6 قلو زایمان کرد !+ عکس
 
یك متخصص امور دام در دامپزشكی گلپایگان علت بروز این پدیده را به دو عامل انتخاب نژادهای غیربومی و همچنین مدیریت صحیح و اصولی در دامداری برشمرد و افزود: این دو عامل منجر به سوپراولاسیون در دام می شود و متعاقب آن به زایش بالاتر از حد معمول (6 قلو) خواهد شد.
 
در یك پدیده نادر و بی نظیر طبیعی یك بز در گلپایگان در یك زایمان 6 بزغاله زیبا به دنیا آورد.
به گزارش مهر، محسن اسدی دامدار سنتی كه مدت 15 سال است به حرفه دامداری در گلپایگان اشتغال دارد، در خصوص این پدیده نادر و بی نظیر اظهار داشت: مادر این بزغاله ها در پنجمین زایمان، 6 قلو زایمان كرد.

وی افزود: نژاد این بز در سال به دو بار زایمان و چند قلوزایی شناخته شده اما این بز تاكنون در دو زایمان هر بار 3 قلو و یك بار 4 قلو و سال گذشته 5 قلو و امسال نیز در یك پدیده نادر و بی نظیر، 6 قلو زایید.

ناصر شجاعی سرپرست دامپزشكی گلپایگان، با نادر برشمردن این پدیده در گلپایگان عامل آن را مربوط به مسایل ژنتیكی و تغذیه مناسب دام دانست.

همچنین یك متخصص امور دام در دامپزشكی گلپایگان علت بروز این پدیده را به دو عامل انتخاب نژادهای غیربومی و همچنین مدیریت صحیح و اصولی در دامداری برشمرد و افزود: این دو عامل منجر به سوپراولاسیون در دام می شود و متعاقب آن به زایش بالاتر از حد معمول (6 قلو) خواهد شد.

علیرضا اسدی افزود: یادآوری این نكته حائز اهمیت است كه انتخاب نژادهای غیربومی و انجام مدیریت های اصولی در دامداری ها می تواند منجر به موفقیت دامدار و افزایش ظرفیت دامداری شود و سرمایه گذاری در این راستا می تواند باعث اشتغال زایی مثبت شده كه با سوددهی فراوانی نیز همراه است.

 

ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي