لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

بازی آنلاین

فروش خودرو

املاک ویترین

فروش خودرو

بز گلپایگانی که 6 قلو زایمان کرد !+ عکس

مجموعه : مجله خبری
بز گلپایگانی که 6 قلو زایمان کرد !+ عکس
 
یك متخصص امور دام در دامپزشكی گلپایگان علت بروز این پدیده را به دو عامل انتخاب نژادهای غیربومی و همچنین مدیریت صحیح و اصولی در دامداری برشمرد و افزود: این دو عامل منجر به سوپراولاسیون در دام می شود و متعاقب آن به زایش بالاتر از حد معمول (6 قلو) خواهد شد.
 
در یك پدیده نادر و بی نظیر طبیعی یك بز در گلپایگان در یك زایمان 6 بزغاله زیبا به دنیا آورد.
به گزارش مهر، محسن اسدی دامدار سنتی كه مدت 15 سال است به حرفه دامداری در گلپایگان اشتغال دارد، در خصوص این پدیده نادر و بی نظیر اظهار داشت: مادر این بزغاله ها در پنجمین زایمان، 6 قلو زایمان كرد.

وی افزود: نژاد این بز در سال به دو بار زایمان و چند قلوزایی شناخته شده اما این بز تاكنون در دو زایمان هر بار 3 قلو و یك بار 4 قلو و سال گذشته 5 قلو و امسال نیز در یك پدیده نادر و بی نظیر، 6 قلو زایید.

ناصر شجاعی سرپرست دامپزشكی گلپایگان، با نادر برشمردن این پدیده در گلپایگان عامل آن را مربوط به مسایل ژنتیكی و تغذیه مناسب دام دانست.

همچنین یك متخصص امور دام در دامپزشكی گلپایگان علت بروز این پدیده را به دو عامل انتخاب نژادهای غیربومی و همچنین مدیریت صحیح و اصولی در دامداری برشمرد و افزود: این دو عامل منجر به سوپراولاسیون در دام می شود و متعاقب آن به زایش بالاتر از حد معمول (6 قلو) خواهد شد.

علیرضا اسدی افزود: یادآوری این نكته حائز اهمیت است كه انتخاب نژادهای غیربومی و انجام مدیریت های اصولی در دامداری ها می تواند منجر به موفقیت دامدار و افزایش ظرفیت دامداری شود و سرمایه گذاری در این راستا می تواند باعث اشتغال زایی مثبت شده كه با سوددهی فراوانی نیز همراه است.

 

فروش خودرو

بازی پادشاه

Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي
ورزشي