لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

بازی آنلاین

فروش خودرو

املاک ویترین

استفاده از آهن ربا در ترمیم بیماریهای قلبی

مجموعه : دانش و فناوری
استفاده از آهن ربا در ترمیم بیماریهای قلبی

محققان كالج لندن اعلام كردند با اتصال دادن ذرات مغناطیسی به سلولهای بنیادین و هدایت سلولها با كمك گرفتن از آهن ربا می توان آسیبهای ناشی از بیماریهای قلبی را ترمیم كند.
 
به گزارش خبرگزاری مهر، دانشمندان با استفاده از آهن ربا، ذرات مغناطیسی و سلولهای بنیادین موفق به ارائه روشی جدید برای درمان اختلالات قلبی شده اند. در این شیوه با كمك آهن ربا می توان سلولهای بنیادین را به گونه ای در قلب قرار داد تا آسیبهای ایجاد شده در آن با سرعتی بالا بهبود پیدا كنند.
 
به گفته محققان دانشگاه كالج لندن با اتصال دادن ذرات مغناطیسی میكروسكوپی به سلولهای بنیادین می توان قسمتهای آسیب دیده قلب را كه در اثر بیماری یا حمله قلبی دچار اختلال شده اند تحت درمان قرار داد. سپس با كمك گرفتن از آهن ربایی در خارج از بدن می توان سلولهای بنیادین مغناطیسی را به مناطق مورد نظر در قلب هدایت كرده و فرایند ترمیم را سرعت بخشید.
 
نتیجه این شیوه درمانی بر روی موشها به اثبات رسیده است و به گفته محققان استفاده از آن در درمان قلب به مفهوم افزایش پنج برابری تعداد سلولهای بنیادینی خواهد بود كه برای ترمیم به قسمتهای مورد نظر و آسیب دیده خواهند رسید.
 
بر اساس گزارش تلگراف، دانشمندان معتقدند به دلیل اینكه تمامی مواد استفاده شده در این شیوه در حال حاضر مورد تایید قرار دارند، می توان گفت كه طی 3 تا 5 سال آینده امكان آغاز دوره آزمایشی این شیوه درمانی بر روی انسانها به وجود خواهد آمد.
 
همچنین دانشمندان امیدوارند در آینده بتوان این شیوه درمانی را برای مقابله با بیماری های دیگر از جمله از بین بردن تومورهای سرطانی مورد استفاده قرار داد.

Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي
ورزشي