لاچین سیر

املاک ویترین

آموزش فرانت پیج (قسمت اول)

آموزش فرانت پیج (قسمت اول)

 

آموزش قرائت پیج در دو قسمت گردآوری شده است که در این بخش به قسمت اول آن می پردازیم…

برای یادگیری فرانت پیج سعی کنید با محیط word خوب آشنایی داشته باشید.

 

باز کردن صفحه و website جدید:
برای باز کردن یک website جدید به قسمت fileرفته و برروی new کلیک کنید.بعد از کلیک کردن یک پنجره در سمت راست صفحه ظاهر می شود.

 

Blank page:
صفحه جدید به وجود می آورد.

One page web site:
با کلیک برروی آن صفحه ای به نام website Templates باز می شود.که شامل وب سایتهایی است که فرانت پیج قادر به ساخت آنهاست که بعضی از آنها در زیر توضیح داده شده است. در قسمت Browse آدرسی که وب سایت باید در آنجا (در داخل کامپیوتر) ساخته شود را انتخاب می کنیم. برای اینکار بعد از زدن Browse در پنجره باز شده به قسمت desktop رفته ولیست مکانهایی که می توان در داخل آنها وب را ذخیره کرد نمایان می شود سپس مکان مورد نظر را انتخاب می کنیم.

One page web site:
برای ساخت یک وب تک صفحه ای خالی است.(البته بعدا می توان تعداد صفحات را با Blank page افزایش داد.)

Customer support web:
ساخت وبی که به شرکت یا موسسات امکان می دهد برای محصولات خود پشتیبانی از مشتری را ارائه کند.

Empty Web site:
برای ساخت یک وب فاقد صفحه می باشد.

Personal web site:
برای ساخت یک وب برای اطلاعات شخصی است.

Project web site:
یک وب برای پروژه همکاری که شامل صفحات اطلاعاتی برای اعضا،وضعیت پروژه ، برنامه زمانبندی ،مباحث جمعی و آرشیو می باشد.

[تصویر: 1.gif]

بعد از باز شدن web در زیر پنجره website گزینه های زیر موجود است.

Folders:
در این قسمت کل پوشه های web موجود است.

Reports:
در این قسمت گزارشات موجود است.

Navigation:
ساختار کلی شبکه را نشان می دهد.

Hyperlinks:
موقعیت یا اتصال لینکها را به یکدیگر در یک نمودار نشان می دهد.

Tasks:
وظایف وکارها را در سایتی که چند نفر مسئول آن هستند تعیین می کند.

نکته:
بعد از باز شدن وب برای ورود به صفحات روی اسم آنها کلیک کنید تا وارد صفحه مورد نظر شوید.

تشکیل یک پوشه و صفحه جدید:
برای ایجاد یک پوشه جدید در قسمت website در بالای صفحه در سمت راست و زیر نوار ابزار یک عکس پوشه قرار دارد که با کلیک روی آن یک پوشه جدید ایجاد می شود و با کلیک روی عکس صفحه در بالا صفحه جدیدی باز می شود همچنین اگر وارد پوشه ای شدیم و خواستیم از آن خارج شده و به پوشه قبلی باز گردیم بر روی عکس پوشه ای که روی آن فلشی قرار دارد کلیک کنید .
حذف وتغییر نام و copy و انتقال پوشه ها و صفحات در داخل یکدیگر:
برای انجام هریک از موارد بالا در قسمت folder کلیک راست کنید و به کمک cutو rename و copyو pase و delete می توان موارد بالا را انجام داد.فقط سعی کنید از اسمهای فارسی استفاده نکنید چون در فرستادن آن به اینترنت دچار مشکل می شوید.همچنین به کمک convert to web هم کل محتویات یک پوشه را می توان به عنوان یک سایت که زیر مجموعه سایت اصلی است قرار داد.

باز کردن صفحات و website قبلی:
در قسمت file با کلیک روی open می توانیم صفحات و بر روی opensite سایتهای از قبل طراحی شده را باز کنیم.

قسمتهای مختلف صفحه فرانت پیج2003:

در پایین صفحه 4 قسمت وجود دارد:
[تصویر: 2.gif]

Design:
در این قسمت ما می توانیم صفحه را طراحی کنیم.

Split:
قسمت کدهای Html و Design را با هم نشان می دهد.

Code:
کدهای htmlصفحه طراحی شده را نشان می دهد.

Preview:
این قسمت صفحه را با تمام کارهایی که انجام شده و در واقع طوری که در internet نمایش داده می شود نشان می دهد و قابل تغییر نیست.

در بالای صفحه مانند word یک نوار ابزار که نوار ابزار استاندارد است وجود دارد و روی آن کلیدهای مربوط به ذخیره برگشتن به قبل و بعد از تغییرات و کپی و paste و… وجود دارد.

بستن صفحه:
برای بستن صفحه هم دو راه وجود دارد یکی از قسمت فایل close را انتخاب می کنیم و به این ترتیب صفحه را می بندیم راه دیگر هم اینکه در بالای صفحه باز شده روی اسم صفحه کلیک راست می کنیم دو گزینه save و close می آید و می توانیم صفحه را save کرده و خارج شویم.

ذخیره صفحات:
در قسمت فایل برروی save کلیک کرده و صفحه مورد نظر را save کنید.

نوشتن متن:
برای انتخاب نوع و سایز خط و مدل ورنگ و کج نویسی و پررنگ نویسی و… به آدرس view/toolbars/formating بروید. نوار ابزار Formatting ظاهر می شود.که دارای دکمه های زیر است:

[تصویر: 3.gif]

پاراگراف بندی متن:
برای این کار به قسمت format/paragraph بروید.در پنجره باز شده موارد زیر موجود است:

Alignment:
نوشته در کدام طرف صفحه باشد (راست یا چپ یا وسط).

Direction:
سمت و جهت نوشته را تعیین می کند.برای متون لاتین left-to-right و برای فارسی و عربی right-to-left را انتخاب کنید.

Before text:
فاصله نوشته ها را از سمت چپ صفحه مشخص می کند.

After text:
فاصله نوشته ها را از سمت راست صفحه مشخص می کند.

Indent first line:
در اولین خط پاراگراف یک تورفتگی ایجاد می کند.

Before :
فاصله پاراگراف را از پاراگراف بالایی آن مشخص می کند.

After:
فاصله پاراگراف را از پاراگراف پایینی آن مشخص می کند.

Line spacing:
فاصله بین خطوط را تعیین می کند.

گذاشتن شماره یا دایره و غیره در ابتدای جمله:

در قسمت and numbering formatbullets رفته و در پنجره شکلی را که می خواهید در اول هر خط بعد از زدن enter ظاهر شود را تعیین کنید.

Background خط و توان واندیس:

در نوار Formatting ای گزینه وجود دارد اگر نداشت روی نوار ابزار کلیک راست کنید سپس در منو باز شده گزینه customize را انتخاب کنید. در پنجره باز شده و در زبانه commands و گزینه Format را از جدول سمت چپ انتخاب کنید حال در جدول سمت راست گزینه high light را انتخاب کرده و با نگه داشتن ماوس و گرفتن آن وقرار دادن روی نوار ابزار از آن برای دادن background خط استفاده کنید .همچنین می توان در این قسمت باانتخاب subscirpt اندیس و superscirpt توان را هم به نوار ابزار اضافه کرد.

نکته : از قسمت customize وانتخاب گزینه های دیگر آن می توان بعضی از ابزارها را که در نوار ابزارها نیست را روی آنها قرار داد .همچنین در زبانه tool آن هم می توان با تیک زدن نوار ابزارهای دیگر را فعال کرد.

استفاده از word art:
برای اینکه از یک نوشته حالت دار در بالای صفحه web استفاده کنید. به قسمت insertpicturewordart بروید سپس در پنجره باز شده طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید.بعد از زدن ok پنجره جدیدی باز می شود که در آن نوع و سایز و متن خود را تعیین می کنید.حال با کلیک روی متن word art را در حالت انتخاب قرار دهید در این حالت نوار ابزار word art نمایان می شود.که دارای موارد زیر است: (برای دیدن اسم هر کدام از شکلهای نوار ابزار ماوس را روی آنها قرار دهید و چند لحظه مکث کنید.)

Insert word art:
جهت گذاشتن یک word art جدید در صفحه است.

Edit text:
برای ویرایش و تغییر در متن word art است.

Word art gallery:
برای تغییر شکل word art است یعنی همان متن با word art دیگر

Word art same letter heights:
برای هم اندازه کردن ارتفاع حرف بزرگ و کوچک بکار می رود.

Word art vertical text:
برای نوشتن عمودی متن بکار میرود و اگر مجدد روی آن کلیک کنید به حالت اول بر می گردد.

word art shape:
به کمک آن می توان قوس و مدل نوشتن word art راتغییر داد.

Word art Alignment :
برای چپ چین و راست چین و وسط چین است.

Word art character spacing:
برای تعیین فاصله کاراکترهای word art بکار می رود.

نکته: اگر روی Word art کلیک راست کرده و گزینه format word art را انتخاب کنیم آنگاه می توانیم رنگ Word art را هم تغییر دهیم transparency درجه شفافیت هر رنگ را را مشخص می کند و برای تغییر خود رنگها هم با باز کردن قسمت color و انتخاب رنگ می توانیم رنگ Word art تغییر دهیم.

نکته: وقتی Word art در حالت انتخاب باشد می توان اندازه و زاویه و گودی شکل را با استفاده از ماوس نیز تغییر داد .

سایه دار کردن Word art:
برای اینکه بتوانیم سایه های مختلفی به Word art بدهیم به قسمت view/toolbars/drawing بروید بعد از آمدن نوار ابزار drawing به وسیله دکمه های 3-D style و shadow style آن را سایه دار کنید.

برای یادگیری فرانت پیج سعی کنید با محیط word خوب آشنایی داشته باشید.

سمبلها:
برای گذاشتن حروف یونانی و یا کاراکترها خاص به قسمت insertsymbol رفته و در پنجره باز شده وگشتن در خطهای مختلف کارکتر مورد نظر خود را پیدا کنید.

 

گذاشتن تاریخ:
برای قرار دادن تاریخ و ساعت به آدرس insertdate and time بروید. سپس در پنجره باز شده نحوه نمایش زمان در قسمت date format نحوه نمایش تاریخ و در time format مدل نمایش زمان را انتخاب کنید.

خطایابی متن:
به قسمت Tools/spelling رفته و در آنجا متن خود را غلط یابی کنید کلماتی که با رنگ قرمز نوشته شده دارای خطاهای املایی و آنهایی که با سبز نوشته دارای غلط گرامری است.در این قسمت گزینه های زیر وجود دارد.

Ignore:
از خطا چشم پوشی می کند.

Ignore all:
از همه خطا ها چشم پوشی می کند.

Change:
کلمه موجود را با کلمه پیشنهادی در پنجره پایینی عوض می کند.

Add:
کلمه ای که در متن از شما غلط گرفته را به لیست کلمات درست اضافه می کند.

دادن background به صفحه و دادن رنگهای لینک ها:
به قسمت formatbackground رفته و صبر کنید تا پنجره page properties باز شود سپس در زبانه Formatting وقسمت Background اگر می خواهیم پشت زمینه ما عکس باشد گزینه

Picture Backgroundرا تیک می زنیم و سپس با کلیک در قسمت Browse آدرس عکس مورد نظر را می دهیم.اما اگر بخواهیم Background رنگ بدهیم تیک گفته شده را حذف کرده و در قسمت color رنگ مورد نظر را انتخاب کرده و اگر رنگ مورد نظر در رنگها موجود نبود در همین قسمت more color را انتخاب کرده بعد باز شدن پنجره مورد نظر اگر کد رنگ مورد نظر را داریم کد رنگ را در قسمت value و مانند زیر می نویسیم.

Hex= {00, FF, FF}

درغیر این صورت اگر رنگ مورد را در قسمتی از عکس یا صفحات گرافیکی و… در کامپیوتر خود دارید با کلیک بر روی select و کلیک روی قسمتی از عکس و… که رنگ مورد نظر شما را دارد رنگ خود را انتخاب کنید اگر هیچکدام از این حالتها نباشد می توان با کلیک روی custom رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در همان قسمت background می توانیم رنگ متن(text) و رنگ اولیه لینکها (Hyperlink)و رنگ لینکها وقتی ماوس روی آن کلیک می کند(Hyperlink visited) و لینکهایی که قبلابازدید شده (Hyperlink Archive) را مشخص کنیم.

دادن موزیک زمینه برای صفحه:
به قسمت formatbackground رفته و صبر کنید تا پنجره page properties باز شود. سپس در زبانه General و در بخش background sound و در قسمت location آدرس آهنگ مربوطه را بدهید و برای دیدن نتیجه Preview را بزنید.

نکته: پسوند آهنگها باید یکی از انواعwav ٬ mid ٬ram٬ ra٬ aif٬ aiff٬ ٬au snd٬ mpeg ٬mp3٬ asf باشد.

گذاشتن تصویر در متن:
به قسمت insertfrom file رفته و عكس مورد نظر را كه در كامپیوتر شما است را با انتخاب در پنجره باز شده در صفحه قرار دهید.همچنین می توانیم از عكسهای clip Art insertهم استفاده کنیم.برای تغییر اندازه عکس روی آن کلیک کرده و بعد از اینکه به حالت انتخاب در آمد گوشه های آن را به وسیله کلیک با ماوس و نگه داشتن آن اندازه آن را تغییر می دهیم.

لینک کردن متن یا عکس و مشاهده آنها:
متن یا عکس مربوطه را در حالت انتخاب قرار می دهیم و سپس روی آن کلیک راست می کنیم و گزینه Hyperlink را انتخاب می کنیم. سپس در پنجره باز شده آدرس صفحه ای که می خواهیم لینک بدهیم را قرار می دهیم.برای مشاهده لینک در خود صفحه front page در قسمت Design برروی لینک مربوطه دکمه ctrl به همراه کلید چپ ماوس نگه دارید تا لینک مربوطه را مشاهده کنید.اما در جایی که صفحه sive شده (در درایوهای computer)چون فایل خود به صورت صفحه اینترنتی است لینک براحتی قابل مشاهده است.

تغییر موقعیت عکس و دادن کادر:
روی عکس کلیک راست کرده و گزینه picture properties را انتخاب نمایید. سپس در زبانه appearance و با تنظیم موارد زیر تغییرات را اعمال کنید.

1)در قسمت wrapping style می توان موقعیت عکس را تعیین کرد.

2)در قسمت layout موارد زیر قابل تنظیم است:

Alignment :
موقعیت عکس را در صفحه تعیین می کند(وسط راست وچپ و….)

Border thickness:
اندازه کادر دور عکس را تعیین می کند.

Horizontal spacing:
فاصله نوشته ها را از سمت راست و چپ عکس تعیین می کند.

Vertical spacing:
فاصله نوشته ها را از سمت بالا و پایین عکس تعیین می کند.

3)در قسمت size موارد زیر وجود دارد.

Width: طول عکس را تعیین می کند.

Height : ارتفاع عکس را تعیین می کند.

تغییرات روی عکس:
برای تغییرات روی عکس و به قسمت viewToolbarpictures بروید.(قبل از انجام کارها عکس را در حالت انتخاب بگذارید برای اینکار یکبار روی عکس کلیک کنید.)این نوار ابزار دارای ابزار شکل زیر است:

[تصویر: 4.gif]

دادن background به صفحه و دادن رنگهای لینک ها:
به قسمت formatbackground رفته و صبر کنید تا پنجره page properties باز شود سپس در زبانه Formatting وقسمت Background اگر می خواهیم پشت زمینه ما عکس باشد گزینه

Picture Backgroundرا تیک می زنیم و سپس با کلیک در قسمت Browse آدرس عکس مورد نظر را می دهیم.اما اگر بخواهیم Background رنگ بدهیم تیک گفته شده را حذف کرده و در قسمت color رنگ مورد نظر را انتخاب کرده و اگر رنگ مورد نظر در رنگها موجود نبود در همین قسمت more color را انتخاب کرده بعد باز شدن پنجره مورد نظر اگر کد رنگ مورد نظر را داریم کد رنگ را در قسمت value و مانند زیر می نویسیم.

Hex= {00, FF, FF}

درغیر این صورت اگر رنگ مورد را در قسمتی از عکس یا صفحات گرافیکی و… در کامپیوتر خود دارید با کلیک بر روی select و کلیک روی قسمتی از عکس و… که رنگ مورد نظر شما را دارد رنگ خود را انتخاب کنید اگر هیچکدام از این حالتها نباشد می توان با کلیک روی custom رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در همان قسمت background می توانیم رنگ متن(text) و رنگ اولیه لینکها (Hyperlink)و رنگ لینکها وقتی ماوس روی آن کلیک می کند(Hyperlink visited) و لینکهایی که قبلابازدید شده (Hyperlink Archive) را مشخص کنیم.

دادن موزیک زمینه برای صفحه:
به قسمت formatbackground رفته و صبر کنید تا پنجره page properties باز شود. سپس در زبانه General و در بخش background sound و در قسمت location آدرس آهنگ مربوطه را بدهید و برای دیدن نتیجه Preview را بزنید.

نکته: پسوند آهنگها باید یکی از انواعwav ٬ mid ٬ram٬ ra٬ aif٬ aiff٬ ٬au snd٬ mpeg ٬mp3٬ asf باشد.

 

 

 

ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي