لاچین سیر

املاک ویترین

زیان های نشستن زیاد برای سلامتی

مجموعه : پزشکی و سلامت
زیان های نشستن زیاد برای سلامتی

 محققین دریافتند کسانیکه زمان طولانی در وضعیت نشسته به سر می برند حتی اگر راهکارهای فعالیت فیزیکی را رعایت کنند خطر ابتلا به دیابت بیماری قلبی و مرگ در آنها دو برابر می گردد بنابر این حتی اگر شما مرتب ورزش کنید باز هم نشستن زیاد بر سلامت آینده شما تاثیر گذار خواهد بود.

دکتر ویلموت می گوید: افراد بالغ متوسط 50 – 70 درصد از وقت خود را در حالت نشسته می گذرانند، لذا تنها با محدود کردن زمان نشستن، قادر خواهیم بود مزان خطر بروز دیابت، بیماریهای  قلبی و مرگ را کاهش دهیم.

این مطالعه همچنین روشن ساخت که نسشتن به مدت طولانی، نزدیکترین همراهی را با دیابت دارد. بنابر این کسانیکه در معرض خطر بالای ابتلاء به دیابت هستند، بایستی به زمان نشستن خود اهمیت دهند اما به دلیل اینکه بسیاری از مشاغل و تفریحات مستلزم نشستن است، کاهش زمانی که صرف نشستن می شود به ویژه در افرادی که در ادارات شاغل هستند کار مشکلی است محققین در مورد چگونگی کاهش زمان نشستن پیشنهاداتی دارند:

پروفسور استوارت بیدل، عضو محقق این مطالعه از دانشگاه لاوبورو می گوید: راه های زیادی برای کاستن از زمان نشستن وجود دارد مثلاً با قرار دادن لپ تاپ روی کابینت بایگانی، زمان نشستن پشت کامپیوتر را کاهش دهیم. می توانیم جلسات اداری را ایستاده برگزار کنیم. در وقت ناهارراه برویم و همچنین شب ها می توانیم زمان تماشای تلویزیون را کاهش داده و به انجام کارهائی که بی حرکتی کمتری در بر دارد بپردازیم. تغییر عادت روزانه و سر پا بودن بیشتر به ما کمک می کند که بدون تلاش عمده ای عمر طولانی تری داشته باشیم.

 

نشستن بیش از حد به دلیل اشتغال اداری و یا نفریحاتی مانند تماشای تلوزیون، موجب می شود که مردم زمان قابل توجهی را که می توانند به راه رفتن بپردازند صرف نشستن نمایند معلوم شده که این گونه نشستن ها برای سلامتی شخص مضر است یک مطالعه جدید نشان داده است که نشستن به مدت طولانی می تواند خطر ابتلاء به دیابت بیماریهای قلبی و مرگ را افزایش دهد. این مطالعه توسط خانم ویلموت عضو گروه تحقیقات دیابت در دانشگاه لستر انجام شده است وی به اتفاق همکارانش 18 مورد مطالعه با مجموع 794577 شرکت کنده را بررسی نموده است.

loading...
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي