لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

فروش خودرو

املاک ویترین

سخنان رهبری در همایش بزرگداشت آیت الله مشکینی

مجموعه : مجله خبری
سخنان رهبری در همایش بزرگداشت آیت الله مشکینی

متن این بیانات که در دیدار روز 28 فروردین ماه 1391 از سوی معظم له ایراد شده است و برای نخستین بار امروز پنجشنبه توسط محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب در همایش بزرگداشت آیت الله مشکینی در قم خوانده شد به شرح زیر است:

 
حضرت آیت الله خامنه ای در دیدار با دست اندرکاران همایش بزرگداشت آیت الله مشکینی بر جامعیت و شخصیت بی نظیر و بی بدیل آیت الله مشکینی(ره) تاکید فرمودند.

بسم اللّه الرّحمن الرّحیم (۱)

راجع به مرحوم آقای مشکینی (رضوان اللّه علیه) همین طور که جنابعالی اشاره کردید، شایسته است که از ایشان تجلیل بشود.

آقای مشکینی (رحمةاللّه علیه) – در زمان حیاتشان من این را اعتقاد داشتم، الان هم بر همان اعتقاد هستم – یک آدم بی بدیل بود؛ یعنی ما حقّاً [و] انصافاً، هیچ کس دیگر را با این جامعیّت در خصوصیّات مختلف، در بین بزرگان روحانی مان نداریم.

انصافاً یک مرد بی بدیل و بی نظیری بود.

خب سال های متمادی هم ایشان حضور داشته در صحنه. از سال ۴۱ ایشان وارد صحنه ی مبارزات بودند. و من این جمله را مکرّر نقل کرده ام از مرحوم آقای حائری (رضوان اللّه علیه)؛ خود آقای حائری برای من نقل کردند – همان سال ۴۱، ۴۲ – [که] یک صحبتی با مرحوم آقای گلپایگانی میکردند، مرحوم آقای گلپایگانی فرموده بودند که من چهل سال به گردن این حوزه حق دارم – که خب، حق هم همین است – ایشان میگفتند من گفتم خب حاج میرزا علی مشکینی هم بیست سال به گردن این حوزه حق دارد.

این مال سال ۴۲ است؛ یعنی اهمّیّت شخصیّت آقای مشکینی را آدم این جوری میتواند بفهمد [که] کسی مثل مرحوم حاج آقا مرتضای حائری – با آن رتبه و مقام علمی و [مخصوصاً] با آن آبرویی که ایشان در حوزه داشت؛ مرحوم آقای حاج آقا مرتضی، در حوزه خیلی آبرومند و باحیثیّت بود؛ خیلی وزنه بود در حوزه، از همه جهت – درباره ی آقای مشکینی یک چنین تعبیری میکردند.

به هر حال، هم خوب است آثار ایشان منتشر بشود، هم این تفسیر – من اطّلاعی نداشتم از اینکه این تفسیر صادر شده از قلم آقای مشکینی، حالا هم که جناب آقای استادی(۲) قبول زحمت کردند که دنباله ی آن را تمام بکنند -قاعدتاً چیز خوبی خواهد بود؛ سلیقه ی آقای مشکینی این جوری بود: آدم بسیار خوش سلیقه [ای بود]؛ ایشان علاوه بر جهات علمی و اخلاقی و سیاسی و تقوایی و مانند اینها، بسیار اهل ذوق و اهل سلیقه و مانند اینها بودند. امّیدواریم ان شاءاللّه خداوند کمک کند و تأیید کند شما را؛ این کار هم به بهترین وجهی – هر دو مورد- ان شاءاللّه انجام بگیرد. (۳)

پی نوشت:

۱) این کنگره به همّت مؤسسه ی علمی – فرهنگی دارالحدیث، در تاریخ ۱۳۹۳/۰۲/۲۵ برگزار شد.

۲) آیةاللّه رضا استادی (رئیس همایش بزرگداشت آیةاللّه مشکینی)

۳) فرزند مرحوم محدّث اُرموی – آقای میرهاشم محدّث – از سوی حاضران معرّفی شد.

همایش بزرگداشت آیت الله ˈمیرزا علی مشکینیˈ رییس پیشین مجلس خبرگان رهبری صبح پنجشنبه در قم آغاز شد.

این همایش یک روزه اکنون با حضور ˈآیت الله محمد رضا مهدوی کنیˈ رییس مجلس خبرگان رهبری و آیت الله ˈحسین نوری همدانیˈ از مراجع تقلید در سالن همایش دانشگاه دارالحدیث قم در حال برگزاری است. ک/2

 
 
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي