a

قربانیان انفجار معدن در ترکیه به 300 نفر رسید

مجموعه : گوناگون
قربانیان انفجار معدن در ترکیه به 300 نفر رسید
در پی وقوع انفجار در معدن ذغال سنگ شهر سوما در غرب ترکیه، تاکنون نزدیک به 300 نفر کشته و 88 نفر زخمی شده اند.
 
همزمان با انتشار اخبار و گزارش ها مبنی بر رسیدن شمار تلفات انفجار معدن ذغال سنگ منطقه سوما در استان مانیسا در غرب ترکیه به نزدیک 300 نفر، تانر یلدیز وزیر انرژی و منابع طبیعی این کشور گفت که آتش سوزی در معدن همچنان ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، یلدیز روز پنجشنبه اظهار کرد: با گذشت دو روز از انفجار در این معدن، آتش سوزی هنوز در معدن خاموش نشده است.

وی که پس از وقوع این انفجار در منطقه سوما حضور یافت، افزود: سطح گاز منوکسید کربن در معدن کاهش یافته است ولی آتش سوزی در آن همچنان ادامه دارد.

وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه با اشاره به شمار بسیار کشته شدگان در این حادثه افزود: در صورتی که مشخص شود در این حادثه سهل انگاری شده، با متخلفان به شدت برخورد خواهد شد.

براساس این گزارش، ˈعبدالله گلˈ و ˈجمیل چیچکˈ رییس جمهوری و رییس مجلس ترکیه نیز امروز در میان تدابیر شدید امینی با حضور در شهر سوما از نزدیک با کارگران معدن و بازماندگان قربانیان این حادثه دیدار و گفت وگو کردند.

وی در گفت وگو با خبرنگاران با ابراز تاسف از وقوع این حادثه و ابراز همدردی با بازماندگان قربابیان افزود: ما به تلاش خود برای کاهش چنین حوادثی به منظور رسیدن به استانداردهای کشورهای توسعه یافته ادامه خواهیم داد.

 
 
منبع : ایرنا
a