لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

فروش خودرو

املاک ویترین

نظر مهناز افشار و سایر کارشناسان درباره آرایش و زیبایی

نظر مهناز افشار و سایر کارشناسان درباره آرایش و زیبایی
مهناز افشار بازیگر خوب كشورمان، در دو شماره قبل مجله خانواده سالم، گفتگویی در مورد مد، لباس، عینك آفتابی و لنز انجام داد كه در قسمتی از آن در مورد لوازم آرایش و آرایش چهره صحبت كرد، او می گوید: در مورد لوازم آرایش، از بهترین ماركها استفاده میكنم، اما تاكید می كنم؛ از لوازمی استفاده میكنم كه تاثیر منفی روی پوست صورت من نگذارد.

من همیشه میكاپ بسیار سادهای میكنم، چرا كه آرایش غلیظ به هیچ عنوان به من نمیآید و این تجربه را طی گریمها و آرایشهایی كه بزرگترین طراحان گریم و میكاپ روی صورت من انجام دادهاند، به دست آوردم، افشار میگوید: هیچ گاه عادت به آرایش ندارم و آرایش دغدغه من نبوده است. وی در گوشهای دیگر از صحبتهایش اشاره داشت كه هیچگاه در زندگی شخصیام از لنز استفاده نكردم، چه لنز رنگی كه كاربرد زیبایی دارد و چه طبی، هیچ كدام!

ماسك تمیزكننده لیمو

آب یك عدد لیمو ترش را به یك فنجان دوغ اضافه میكنیم، آنها را با هم مخلوط كرده و روی پوست میمالیم، پس از 20 دقیقه وقتی كه پوست خشك شد، صورت را با آب خنك میشوییم.
گفتنی است؛ عصاره لیمو، یك تمیزكننده موثر و سفتكننده پوست است و برای پوستهای خشك، بسیار مفید است و محوكننده چین و چروك صورت است…یك ماسك دیگر كه با استفاده از لیموترش میتوانید، تهیه كنید این است كه یك عدد لیموی شسته و پوست نكنده و نصف پرتقال شسته و پوست نكنده را با هم در مخلوط كن مخلوط كنید، یك فنجان كوچك ماست هم به آن اضافه كرده و روی صورت بمالید، سپس اجازه دهید تا خشك شود، پس از 20 دقیقه پوست را با آب سرد و خنك بشویید.
شهربانو قدوسی – مشاور زیبایی
رنگ موی خطرناك
تمام رنگ موها، در صورت مصرف طولانی مدت، باعث نازك شدن و شكنندگی ساقه مو میشود و آن مرحلهای است كه رنگ موها خطرناك میشوند، توصیه اول به استفادهكنندگان رنگ موهای استاندارد؛ حتما دورهای از استراحت برای موها در نظر بگیرید و توصیه دوم، استفاده همزمان از شامپوهای مرطوبكننده و نیز نرمكنندههایی با پایه های طبی است، ضمن اینكه باید اشاره داشته باشم، یكی از شایعترین علل در ماتیسای تماسی در ناحیه سر به ویژه در خانمها، استفاده مداوم از رنگ مو است كه در صورت بروز، نیاز به مشاوره دارد.

تاثیر شگفتانگیز خواب
با توجه به اینكه ساده ترین راه برای بهبود پوست دچار استرس شده، خواب كافی است، بنابراین باید هر شب حداقل 8 ساعت خواب كافی داشته باشید چون هنگام خواب تمام بدن و همچنین پوست صورت به طرز فوقالعادهای قادر به تجدیدقواست و جریان خون در حین خواب اصلاح میشود. علاوه بر این استفاده از یك كرم شب مغذی نیز در بهبود و سلامت پوست بسیار موثر است چون با ویتامینهای B3 و B5 رطوبت كافی را به پوست برمی گرداند و بخشهای آسیبدیده پوست را با مواد مغذی ترمیم میكند.
ایرانیها؛با نمكترین مردم جهان !
بررسیها نشان میدهد ایرانیها به طور میانگین بیش از 3 برابر میزان مجاز، نمك مصرف میكنند.
گفتنی است؛ مصرف استاندارد نمك بین 4 تا 5 گرم در روز و مصرف ایرانیها به طور متوسط 12 تا 15 گرم عنوان كرد.
همچنین 4 تا 6 گرم این میزان از طریق صنایع غذایی و 9 تا 11 گرم آن نیز از طریق سفره و آشپزخانه مصرف میشود.ضمن اینكه شوری برای پوست هم ضرر دارد.
گفتنی است؛ آمار ابتلای 5/18 تا 20 درصدی ایرانیها به بیماری فشارخون است و این آمار بسیار نگران كننده میباشد، چرا كه فشار خون بالا عامل 49 درصد بیماریهای قلبی است.

درمان كك و مك
كك و مك صورت از جمله بیماریهایی است كه در اثر نور آفتاب تشدید میشود. لكه های قهوه ای محدود به ناحیه صورت به خصوص روی بینی و گونه ها كه دارای فاكتور ژنتیكی هستند بیشتر در افرادی با موهای قرمز، بور و چشم آبی قابل مشاهده است. این ضایعات در اثر آفتاب، تولید و رنگدانهای بیشتر و سریعتری نسبت به پوست نرمال دارند. این لكهها ابتدا در پنج سالگی در مناطقی كه در معرض تابش آفتاب به صورت لكههای قهوهای روشن، دیده میشوند، در فصل تابستان افزایش و تعدد پیدا میكند و در ماههای زمستان، عكس این قضیه صدق میكند، در این افراد تعداد خالها نیز بیشتر میشود. درمان آن هم استفاده از ضدآفتابهای موضعی است كه تا حدودی سبب كاهش تعداد و اندازه ضایعات میشود. همچنین استفاده از كرمهای ضدلك یا انجام پیلینگ توسط پزشك تا حدودی به كمرنگ شدن آن، كمك میكند.

استرس موها را سفید می كند
محققان اعلام كردند: در حالی كه با افزایش سن در همه افراد موها سفید میشوند، اما مشخص شده دلایل دیگری به غیر از سن در سفید شدن موها نقش دارند. نشانههایی از استرس در سفید شدن موها به دست آمده است كه البته این نشانهها در خصوص استرس در سطح سلولی است.براساس این مطالعه وقتی این سلولها در معرض استرس قرار میگیرند MSCSها عملكرد متفاوتی را انجام میدهند و احتمالا موجب مرگ خود میشوند.بر این اساس محققان اعلام كردند: هر كاری كه ما بتوانیم برای محدود كردن استرس انجام دهیم، میتواند به جلوگیری از سفید شدن موها كمك كند.

Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي