کشف کشتی تاریخی حامل اولین انسان آمریکایی+عکس

مجموعه : مجله خبری
کشف کشتی تاریخی حامل اولین انسان آمریکایی+عکس

محققان آمریکایی کشتی کریستف کلمب را پیدا کردند.
 
پژوهشگران معتبر آمریکایی می‌گویند کشتی "سانتا ماریا" را در سواحل هائیتی پیدا کرده‌اند. این کشتی همان کشتی است که کریستف کلمب در سال ۱۴۹۲ با آن آمریکا را کشف کرد.
 
"سانتا ماریا" همان کشتی‌ است که تاریخ بشریت را تغییر داد، کشف این کشتی چنان شعفی در آنها ایجاد کرده که باری کلیفورد(Barry Clifford)، باستان‌شناس دریایی آمریکا می‌گوید: برای من چنان است که انگار کوه اورست در زیر لاشه این کشتی است. 

 

 کشف کشتی تاریخی حامل اولین انسان آمریکایی+عکس

 

  کلیفورد می‌گوید: بقایای "سانتا ماریا" کشتی سه‌ دکله ناوگان کریستف کلمب اسپانیایی را یافته است، وی می‌گوید کلمب همان مردی که در سال ۱۴۹۲ در جست‌وجوی راه دریایی جدید به هند آمریکا را کشف کرد.
 
کارشناسان می‌گویند "سانتا ماریا" در ۲۵ دسامبر ۱۴۹۲ در کرانه جزیره هیسپانیولا جمهوری دومینیکن و جزیره هائیتی امروزی در هم شکست و به گل نشست.
 
کلیفورد گفت: بقایای این کشتی ۱۱ سال پیش (۲۰۰۳) پیدا شد اما در آن زمان به دلیل اشتباه در نتایج تحقیقات، دانشمندان به بیراهه افتاده و نتوانستند اطمینان یابند که این کشتی همان "سانتا ماریا" است.
 
باری کلیفورد، باستان‌شناس آمریکایی می‌گوید، اولین بار دو سال پیش زمانی که خود به آزمایش لاشه این کشتی اقدام کرد ناگهان موضوع برایش روشن شد.

چارلز بیکر (Charles Beeker) گفت، هنوز در این باره تجزیه و تحلیل‌های علمی ‌دقیقی در دست نیست. با این حال با توجه به تصاویر برداشته‌‌شده در سال ۲۰۰۳ و همچنین تازه‌ترین تصاویر تجسسی غواصان شواهد قانع‌کننده‌ای در دست است که نشان می‌دهد که این کشتی واقعا همان سانتا ماریاست.

 منبع: باشگاه خبرنگاران