لاچین سیر

ساحل جزیره هنگام توسط هنرمندان پاکسازی شد + عکس

مجموعه : مجله خبری
ساحل جزیره هنگام توسط هنرمندان پاکسازی شد + عکس


شرکت‌کنندگان در این برنامه به منظور ترویج فرهنگ حفظ محیط‌زیست با شعار خلیج‌فارس پاک و تقویت برنامه‌ریزی برای توسعه گردشگری شهرستان قشم اقدام به جمع‌آوری زباله‌های موجود در ساحل جزیره هنگام کردند.

بازدید و پاکسازی مساحت وسیعی از ساحل جزیره هنگام با همکاری هنرمندان نامی کشور از جمله محمود پاک‌نیت، مهوش صبرکن، آزاده نامداری، مسئولان انجمن تالاسمی قشم و اهالی طبیعت دوست با مشارکت سازمان منطقه آزاد قشم صورت گرفت.
پاکسازی ساحل جزیره هنگام توسط هنرمندان

محمود پاک‌نیت هنرمند نامی کشور در حاشیه این برنامه مسئله آلودگی زمین را از مسائل عمده زیست‌محیطی و دغدغه مهمی برای دوستداران محیط‌زیست در سراسر جهان ذکر کرد و گفت: حضور هنرمندان در هنگام به معنی توجه این قشر به جزیره است و باید این برنامه‌ها توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم به صورت مستمر و همیشگی ادامه داشته باشد.

پاک‌نیت از تماشای دلفین‌ها در ساحل هنگام به عنوان یکی از ظرفیت‌های بالقوه این جزیره یاد کرد و افزود: توجه به این امر می‌تواند دستاورد خوبی برای جزیره داشته باشد و در کنار این ظرفیت‌ها، توانمندی بانوان در بخش صنایع دستی نیز قابل تحسین است.

وی اظهار امیدواری کرد با الگو گرفتن از چنین اقداماتی، شاهد فرهنگسازی هرچه بیشتر در راستای بهبود و رفع مشکلات زیست‌محیطی باشیم.

عبدالجواد کمالی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم نیز بیان کرد: طرح ستاد جزیره سالم با هدف توسعه فرهنگ پاکسازی و نظافت شهری و روستایی بویژه در سایت‌های گردشگری جزیره قشم در سال 93 در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

وی افزود: در این راستا با حمایت بخش خصوصی و مسئولان جزیره قشم، برنامه بازدید از هنگام و پاکسازی ساحل با حضور مسئولان، مردم و هنرمندان کشوری برگزار شد.

کمالی با اشاره به اهداف این برنامه مبنی بر پاکسازی محیط شهری و روستایی همچنین فرهنگ‌سازی نظافت شهری اظهارکرد: حفاظت و نگهداری از محیط‌زیست و گردشگری یکی از اصلی‌ترین اهداف سازمان است که نیازمند تعامل و حمایت همه جانبه دستگاه‌ها و مردم است.

وی با تقدیر از مشارکت و همدلی مردم و شوراها و دهیاری‌ها در این زمینه گفت: کلیه دهداران جزیره قشم عضو کمیته اسکان و رفاه ستاد هماهنگی خدمات سفر و گردشگری قشم هستند و در طول سال در اجرای برنامه‌های فرهنگ‌سازی زیست‌محیطی و گردشگری مشارکت کامل دارند.