لاچین سیر

سیل در فریمان خراسان جان 3 نفر را گرفت

مجموعه : گوناگون
سیل در فریمان خراسان جان 3 نفر را گرفت
ˈحجتعلی شایانفرˈ روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این حادثه بعد از ظهر دیروز در حاشیه رودخانه ˈاره کمرˈ در بخش ˈقلندرآبادˈ شهرستان فریمان واقع در مرکز استان خراسان رضوی اتفاق افتاد.
 
وی همچنین گفت: با توجه به این که بارشها در فصل بهار شدید و ناگهانی است و به یک باره موجب ایجاد سیلاب شدید می شود شهروندان باید به محض مشاهده بارش باران یا رگبار در مناطق بالادست خود، دامها و ماشین آلاتشان را از حاشیه رودخانه ها دور و به مناطق مرتفع منتقل کنند.
 
او افزود: طبق برآوردهای اولیه بارشهای بهاری و سیل روز پنجشنبه در درگز نیز باعث تلف شدن حداقل 110 راس گوسفند و آسیب دیدگی 30 تا 50 درصدی محصولات زراعی و باغی این شهرستان واقع در شمال خراسان رضوی شد.
 
وی گفت: پنج واحد مسکونی نیز در درگز دچار آبگرفتگی شد که بیشتر آنها در بخش نوخندان بود.
 
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی افزود: بارش شدید باران دیروز در روستای ˈیدکˈ بخش مرکزی شهرستان قوچان نیز موجب سیلاب، آبگرفتگی معابر و باغها شد.
 
شایانفر ادامه داد: حاشیه جاده کوهستانی روستای ˈیدکˈ نیز بر اثر این بارندگی ریزش کرد که با بسیج امکانات امدادی و عملیاتی این جاده در همان روز بازگشایی شد.
 
وی گفت: آماده باش و اطلاع رسانی به موقع از طریق بخشداریها موجب شد که حرکت سیلابهای شهرستان قوچان به سمت منطقه درونگر شهرستان درگز خسارت خاصی بر جای نگذارد.
 
او افزود: دیروز در منطقه ˈاینچهˈ بخش باجگیران نیز بارش شدید باران و جاری شدن سیل موجب قطع راه سه روستا شد.
 
وی گفت: این حادثه ساعت 17 دیروز اتفاق افتاد که با بسیج امکانات راههای سه روستا تا ساعت 20 بازگشایی شد.
 
 
با يک کليک همسر آينده خود را انتخاب کنيد
Xبستن تبليغ
ورزشي
×