لاچین سیر

املاک ویترین

افزایش امنیت دوچرخه‌سواران با چراغ راهنمایی جدید

مجموعه : گوناگون
افزایش امنیت دوچرخه‌سواران با چراغ راهنمایی جدید
چراغ راهنمایی‌رانندگی Brainy Bike Lights چند میلی‌ثانیه حیاتی در اختیار راننده قرار می‌دهد تا پیش از مواجه با دوچرخه‌سوار بتواند سرعت خودرو را کاهش داده یا با ترمز به موقع و توقف خودرو، مانع از برخورد با دوچرخه‌سوار شود.
 
محققان انگلیسی چراغ راهنمایی جدیدی با علامت دوچرخه‌سوار طراحی کرده‌اند که می‌تواند به کاهش چشمگیر تصادفات رانندگی بین خودروها و دوچرخه‌سواران منجر شود.
 
 بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط محققان دانشگاه آکسفورد، 93 درصد رانندگان معتقدند که مشاهده دوچرخه‌سواران در هنگام رانندگی بسیار دشوار بوده و 55 درصد اعلام کرده‌اند که دوچرخه‌سواران بصورت ناگهانی وارد خیابان می‌شوند.
 
اغلب تصادفات رانندگی بین دوچرخه‌سواران و رانندگان خودروهای شخصی و تاکسی صورت می‌گیرد و این برخوردها بیشتر شامل برخورد خودرو با دوچرخه سوار از پشت است.
 
محققان برای افزایش ضریب ایمنی جاده‌ها، چراغ راهنمایی‌رانندگی با علامت دوچرخه‌سواران به نام Brainy Bike Lights طراحی کرده‌اند که ضمن اعلام نزدیک شدن به منطقه حضور دوچرخه‌سواران، امکان مشاهده سریع‌تر و بهتر آنها توسط رانندگان را فراهم می‌کند.

افزایش امنیت دوچرخه‌سواران با چراغ راهنمایی جدید افزایش امنیت دوچرخه‌سواران با چراغ راهنمایی جدید
 
وجود تصویر دوچرخه‌سوار در این چراغ راهنمایی‌رانندگی باعث متمایز شدن آن از سایر چراغ‌ها در طول مسیر شده و با کمک لامپ‌های ال‌ای‌دی‌ قرمز رنگ، براحتی از فاصله 20 متری قابل مشاهده است.
 
به گفته پروفسور «چالز اسپنس» سرپرست تیم تحقیقاتی دانشگاه آکسفورد، اغلب تصادفات بین خودروها و دوچرخه‌سواران در اثر گیج شدن رانندگان با چراغ‌های متعدد موجود در خیابان روی می‌دهند؛ اما این چراغ با علامت کاملا متمایز دوچرخه‌سوار فرصت مناسب برای عکس‌العمل درست راننده را فراهم کرده و نقش موثری در ارتقاء امنیت جاده ایفا خواهد کرد.
 
 
ایسنا
loading...
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي