فوتبال
تور مسافرتي
تور مسافرتي
تبليغات در تکناز
فوتبال

طرح جامع مالیاتی به بهره‌برداری کامل رسید

مجموعه : گوناگون
طرح جامع مالیاتی به بهره‌برداری کامل رسید

 در این مراسم علی عسکری- رییس کل سازمان امور مالیاتی- گفت: در این پروژه سازماندهی و چینش خوبی انجام شد و آینده کار به خوبی شکل گرفت به طوری که امروز به نقطه‌ای رسیده‌ایم که می توانیم عملیاتی شدن طرح را برای تمام کشور رقم بزنیم و سرعت کار را در مراحل بعدی بیشتر کنیم.

 

وی با بیان اینکه از سال گذشته با پیاده سازی که در برخی حوزه ها صورت گرفت سعی کردیم تا نقاط قوت و ضعف را برطرف کنیم،افزود: در این راستا باید 2 ملاحظه در ادامه کار نظر گرفته شود زیرا باید بعد از تیر ماه سرعت کار برای پیاده سازی افزایش یافته و دقت کار بالا رود.

 

وی تاکید کرد:ممکن است از بیرون فشارهایی وارد شود که کار را سریع تر به اتمام برسانیم اما در نظر داریم که کار با استحکام و دقت از نظر فنی انجام شود لذا باید ملاحظات کار مورد توجه قرار گرفته و 2 سالی که برای پیاده سازی طرح پیش بینی شده است با حوصله و سعه صدر صورت گیرد.

 

در ادامه این مراسم آریا -مسئول فنی طرح جامه مالیاتی- توضیحاتی در خصوص سامانه جامع ارائه کرد و گفت: تکمیل و پیاده‌سازی طرح جامع در دو بعد در حال انجام است که در این راستا اصلاح قوانین و مقررات در مجلس دنبال می‌شود و در حال حاضر یکی از قوی‌ترین داده‌های اطلاعاتی کشور برای طرح جامع مالیاتی ایجاد شده که 607 نقطه کشور را به یکدیگر متصل می‌کند.

 

وی ادامه داد: در طول دو سال گذشته عملیات ثبت‌نام و پالایش مؤدیان انجام شده و در حال حاضر 3 میلیون و 200 هزار مؤدی در فرایند الکترونیکی شدن قرار گرفتند که در این راستا 14 بخش اصلی تکمیل شده و در حال رفع نواقص و ایرادات باقی مانده هستیم.

 

وی با بیان اینکه در شهر تهران،اصفهان و کرمانشاه در حال طی کردن مراحل نهایی طرح جامه مالیاتی هستیم ،یاداور شد: در حال حاضر پرونده 107 هزار مؤدی مالیاتی در سراسر کشور به سامانه یکپارچه مالیاتی منتقل شده و 38 ممیز کلی سامانه اجرایی شده و 19 ممیز کلی تمام مراحل بهره برداری سامانه را پشت سر گذاشتند.

 

به گفته آریا بانک اطلاعاتی مؤدیان برای رضایتمندی مؤدی و توسعه فرهنگ خوداظهاری در حال پیشرفت است و در حال حاضر موضوع حذف مراجعه حضوری با ارائه مدارک لازم در دستور کار است.

 

همچنین در این مراسم بنی صفار-رییس اداره مالیاتی شهر تهران – در خصوص وضعیت طرح جامع در شهر تهران توضیحاتی ارائه داد و گفت:تا کنون در 6 موج اجرای طرح جامع در شهر تهران ابلاغ و اجرا شده که در این 6 موج فضایی نزدیک به 25 هزار متر مربع زیر پوشش داشتیم که از این میزان عملیات بازسازی 18 هزار متر مربع انجام شده و 7 هزار متر مربع در حال بازسازی است که تا پایان تیر ماه قرار است به اتمام برسد.

 

وی یادآور شد:قرار بود 82 کد مالیاتی تا پایان موج ششم تحت پوشش طرح جامع قرار بگیرند که 202 سر ممیزی و 56 واحد مالیاتی را تحت پوشش قرار دادیم.

 

ایسنا

 

با يک کليک همسر آينده خود را انتخاب کنيد
فروش بلیط هواپیما
پربیننده های تکناز
جدیدترین مطالب
لیزر
بچه های آسمان
Xبستن تبليغ
Xبستن تبليغ
فوتبال