لاچین سیر

املاک ویترین

ادامه روند نزولی طلا در بازارهای جهانی

مجموعه : گوناگون
ادامه روند نزولی طلا در بازارهای جهانی

بازارهای فیزیکی مهم در هنگ کنگ و چین روز دوشنبه به دلیل تعطیلات عمومی بسته خواهند ماند.

طلا در بازارهای جهانی به دنبال قوی‌تر شدن بازارهای سهام و تقاضای فیزیکی ضعیف در آسیا، روز دوشنبه برای پنجمین روز پیاپی کاهش یافت.

 

  این طولانی‌ترین روند نزولی طلا از نوامبر سال گذشته تاکنون محسوب می‌شود و موجب شده این فلز گرانبها به پایین‌ترین قیمت در چهار ماه گذشته نزول کند.

 

هر اونس طلا برای تحویل فوری در ساعات اولیه معاملات بازار سنگاپور با 0.2 درصد کاهش، به 1247 دلار رسید که فاصله چندانی با قیمت 1241 دلار در روز جمعه ندارد. قیمت هر اونس طلا در بازار نیویورک 1245 دلار بود.

 

طلا همواره پناهگاه مطمئن سرمایه نسبت به دارایی‌های پرریسک‌تری مانند سهام است اما اکنون بازارهای سهام جهانی با دلگرمی از آمار اقتصادی مثبت شاهد صعود بوده اند.

 

به گفته یک معامله گر در توکیو، دورنمای تکنیکال طلا چندان خوب به نظر نمی‌رسد و احتمال زیادی وجود دارد که به 1230 دلار و پس از آن به 1200 دلار سقوط کند.

 

از طرفی بازارهای فیزیکی نسبت به افت هفته گذشته طلا واکنش چندانی نشان ندادند اما اگر قیمت به 1200 دلار سقوط کند، ممکن است واکنش این بازار را به دنبال داشته باشد.

 

وانگ تائو، تحلیلگر تکنیکال رویترز در این باره اظهار کرد: انتظار می‌رود طلا به سطح حمایتی 1229 دلار در هر اونس کاهش پیدا کند و در صورت سقوط به پایین این سطح، ممکن است به 1214 دلار نزول کند.

 

خرید فیزیکی طلا به دلیل انتظار مصرف کنندگان برای کاهش بیشتر قیمت ضعیف مانده است. در چین که بزرگترین خریدار این فلز گرانبها در جهان است، بانک‌ها از واردات عظیم سال گذشته مقادیر قابل توجهی طلا انبار کرده اند که موجب شده فروش این ذخایر در اولویت نخست آنها قرار بگیرد.

 

در هند که دومین مصرف کننده بزرگ طلا در جهان است، زیادی قیمت طلا با امیدها نسبت به تسهیل محدودیت‌های واردات این فلز از سوی دولت جدید، هفته گذشته به نصف کاهش پیدا کرد.

 

همچنین آمار ضرابخانه آمریکا نشان داد فروش سکه طلا در این کشور ماه گذشته به دلیل خرید خرده فروشی ضعیف اندکی کاهش پیدا کرد.

 

بازارهای فیزیکی مهم در هنگ کنگ و چین روز دوشنبه به دلیل تعطیلات عمومی بسته خواهند ماند.

 

ایسنا

loading...
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي