لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

فروش خودرو

املاک ویترین

توفان بی سابقه تهران چه کرد؟

مجموعه : گوناگون
توفان بی سابقه تهران چه کرد؟

این در حالیست که طوفان برای امروز و فردا نیز پیش‌بینی شده و گفته می‌شود شمار دیگری از شهرهای دیگر کشور نیز متأثر از طوفان بوده و خواهند بود.

طوفان ویرانگر تهران گرچه روز گذشته در کمتر از دو ساعت به پایان رسید، اما تبعات آن نیروهای امدادی را تا ساعت‌ها پس از حادثه در خیابان‌ها نگه داشت.

 

  حوالی ساعت 17 روز گذشته طوفانی بی‌سابقه در کمتر از 30 دقیقه تمام تهران را درنوردید و برابر آخرین آماری که مرتضی اکبرپور معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور به ایسنا اعلام کرده ، بر اثر آن، پنج تن جان خود را از دست داده‌اند. بیش از 50 نفر نیز در تهران و حدود 10 نفر نیز در شهرستان رباط کریم یکی مرکز اصلی وقوع طوفان مصدوم شده‌اند . این طوفان همچنین خسارات زیادی به دکل‌های مخابراتی، جرثقیل‌های ساختمانی، تابلوهای راهنمایی و رانندگی، درختان و کابل‌های برق … وارد کرد.

 

سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، درباره جزئیات عملکرد آتش‌نشانان در حادثه شب گذشته به خبرنگار ایسنا گفت: حوالی ساعت 20 دیشب طوفان به پایان رسید اما آتش‌نشانان تا حوالی بامداد امروز در عملیات‌های مختلفی که از طوفان بی‌سابقه روز گذشته ناشی شده بود حضور داشتند.

 

ملکی اضافه کرد در مجموع ساعت 24 روز دوشنبه 320 حادثه مختلف متاثر از طوفان به سامانه 125 اطلاع داده شده و آتش نشانان در عملیات‌هایی جداگانه به این محل‌ها اعزام شده‌اند.

 

وی ادامه داد: رسیدگی به مواردی همچون شکستن درخت، سقوط دکل‌های مخابراتی، سقوط داربست،‌ ریزش مصالح از نمای ساختمان‌ها و ساختمان‌های در حال ساخت و … از مهم‌ترین عملیات‌های آتش‌نشانان در نقاط مختلف پایتخت بود.

 

به گفته ملکی عملیات آتش‌نشانان تا ساعاتی پس از نیمه شب دوشنبه ادامه داشت و در حال حاضر این مناطق ایمن سازی شده است. اما در حوادثی که آتش‌نشانان در آن حضور داشتند مورد مصدوم و فوتی نبوده است.

 

وی همچنین درباره آمادگی آتش‌نشانان برای طوفان روز سه‌شنبه که هواشناسی از وقوع آن خبر داده گفت: نیروهای آتش‌نشانی در آماده‌باش کامل هستند.

 

این در حالیست که طوفان برای امروز و فردا نیز پیش‌بینی شده و گفته می‌شود شمار دیگری از شهرهای دیگر کشور نیز متأثر از طوفان بوده و خواهند بود.

 

ایسنا

Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي
ورزشي