لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

فروش خودرو

املاک ویترین

آشنایی با سرزمین های غیر معمول دنیا + عکس

مجموعه : علمی
آشنایی با سرزمین های غیر معمول دنیا + عکس
 
بر روی زمین نقاطی وجود دارند که از حالت عادی خارج و به نوعی غیر معمول هستند. این تجاوز از حالت عادی بسیار باعث شگفتی ما می شود. در اینجا سعی داریم تعدادی از مکان های نادر و زیبا را به شما معرفی کنیم.

به گزاش تکناز، در سرتاسر جهان مکان های زیبا و باور نکردنی بسیاری وجود دارد. این مکان های دیدنی بسیار عجیب هستند به طوری که سالانه میلیون ها توریست را به سمت خود می کشانند.

تپه های شکلاتی، فیلیپین:

بیش از هزار و 770 تپه نسبتا بلند این سرزمین را به یکی از قشنگترین مکان های زمین تبدیل کرده است. البته این کوه ها واقعا از شکلات تشکیل نشده اند. علت تشکیل این تپه ها و اینکه چرا در این منطقه ایجاد شده اند سال هاست ذهن محققان را به خود مشغول کرده است و باعث شده تا تئوری های مختلفی برای آن در نظر بگیرند.

این تپه ها در فضایی به وسعت 50 کیلومتر مربع قرار دارند و به عنوان سومین نشان جغرافیایی فیلیپین شناخته می شوند.

 

آشنایی با سرزمین های غیر معمول دنیا + عکس
 

تخته سنگ های موراکی، نیوزیلند:

بیشتر توریست ها در ساحل کوئکوه در نیوزیلند متوجه این سنگ های بزرگ میشوند. سنگهایی که به طور عجیبی در کنار ساحل قرار دارند. طبق تحقیقات به عمل آمده این سنگ ها از جنس کوارتز و آهن هستند. دلیل اینکه این سنگ ها در نوع خود عجیب هستند شاید قدمت آن ها باشد. این سنگ ها در حدود 65 میلیون سال پیش،یعنی در دوره انقراض دایناسورها و دیگر موجود بستر دریا را تشکیل می دادند.

 

آشنایی با سرزمین های غیر معمول دنیا + عکس
 

دروازه جهنم، ترکمنستان:

دروازه جهنم یکی از منابع گاز ترکمنستان، از سال 1971 در حال سوختن است. در این سال عده ای از زمین شناسان به دنبال یافتن گاز در این منطقه بودند که این مکان را پیدا کردند. آن ها تصمیم گرفتند تا برای جلوگیری از آسیب رسیدن به محیط زیست اطراف بخشی از این گاز را آتش بزنند. البته این کار باعث شد تا این چشمه همچنان به سوختن ادامه دهد. هیچ کس اطلاع دقیقی از این که چه مقدار گاز در این منطقه به هدر رفته است ندارد.

 

آشنایی با سرزمین های غیر معمول دنیا + عکس
 

ریو تینتو، اسپانیا:

ریو تینتو نام رودخانه ای در اسپانیا است که از کوهستان های سیرا مورنا سرچشمه می گیرد و به خلیج کادیز می ریزد. این رودخانه یکی از بزرگترین محل هایی است که رسوبات سولفید آهن در آن موجود است. این رودخانه که رنگی طبیعی ندارد بر اثر پنج هزار سال عملیات های معدنی به این حالت تبدیل شده است. محققان چرخه زیستی این رودخانه را آلوده ترین چرخه بر روی زمین می دانند.

این رودخانه همچنین نقش عظیمی در تاریخ دارد زیرا که عصر برنز و مس از این نقطه شروع شده است.

 

آشنایی با سرزمین های غیر معمول دنیا + عکس
 

آتشفشان دالول، اتیوپی:

این نقطه از زمین در رتبه سوم بین گرم ترین نقاط قرار دارد. در روزهای عادی اتیوپی دمایی برابر 34 درجه دارد اما این دما در نقطه مربوط به آتشفشان تا 90 درجه نیز افزایش می یابد.

این منطقه در حدود 48 متر زیر سطح اب های آزاد است و به همین علت آتشفشان دالول پایین ترین آتشفشان جهان شناخته می شود.

این منطقه عجیب پوشیده از رنگ های قرمز، سبز و زرد است و همچنین در اطراف آتشفشان چشمه های آب گرم و حوضچه های نمک بسیاری دیده می شود. این تفاوت رنگ ها به علت وجود پتاسیم و دیگر مواد معدنی در این مکان است.

 

آشنایی با سرزمین های غیر معمول دنیا + عکس
 
جزیره سوکوترا، یمن:

این منطقه را به عنوان یکی از عجیب ترین نقاط زمین می شناسند. منطقه جزایر سوکوترا از چهار جزیره که دوتای آن ها سنگی هستند تشکیل شده است.

بر طبق گفته یونسکو 37 درصد از 825 گونه گیاهی، 90 درصد از خزندگان و 95 درصد از گونه های حلزون این منطقه در هیچ جای دنیا وجود ندارد. گونه های عجیب گیاهی در این منطقه بسیار زیاد هستند. از بین این گونه ها می توان به درختان خون اژدها، رزهای صحرایی و غیره اشاره کرد.

 

Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي
ورزشي