لاچین سیر

املاک ویترین

بیوگرافی گوهر خیراندیش

بیوگرافی گوهر خیراندیش

بیوگرافی گوهر خیراندیش

گوهر خیراندیش در سال 1333 در شیراز به دنیا آمد، مدرك تحصیلی او لیسانس بازیگری و كارگردانی تئاتر از دانشكده هنرهای زیباست. او همسر مرحوم جمشید اسماعیل‌خانی است. فعالیت خود را از سال 1349 با گروه تئاتر در استان فارس آغاز كرد، از ابتدا كه وارد عرصه سینما و تلویزیون شد، بازی‌اش را همگان پسندیدند. او با فیلم روزهای انتظار آغاز كرد و با فیلم «بانو» خوش درخشید. او برای بازی بسیار زیبایش در فیلم رسم عاشق‌كشی، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن را از جشنواره فیلم فجر در سال 82 به دست آورد. او به یك میزان در سریال‌های تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی بازی كرده است و به راحتی از پس هر نقشی كه به او می‌دهند، بر می‌آید، اگر به اكبر عبدی در دنیای سینما به خاطر گریم‌های متفاوتش لقب «مرد هزار چهره» داده‌اند در بین بازیگران زن، باید این لقب را به گوهر خیراندیش داد.

و معجزه برای خیراندیش …

روزهای آخر شهریورماه بود، كه گوهر خیراندیش در روستای «حلب» در حوالی زنجان، مشغول بازی در سریال تلویزیونی «حماسه آرت» به كارگردانی بهزاد فرهانی بود. او در حین فیلمبرداری درد شدیدی در ناحیه شكم داشت، زمانی كه به بیمارستان انتقال پیدا می‌‌كند، متوجه می‌‌شود كه آپاندیسش تركیده است! و برای ادامه درمان سریعا به تهران می‌‌آید قرار بر این بود كه پس از درمان ابتدایی مورد عمل جراحی قرار بگیرد، وقتی به منزل انتقال پیدا می‌‌كند، به دلیل ضعف جسمانی زمین می‌‌خورد و از ناحیه لگن دچار شكستگی می‌‌شود و این روزها خانه‌نشین است.

برای این بازیگر خوب سینمای ایران، طلب سلامتی داریم و خداوند او را دوباره به ایران هدیه داد، چرا كه اگر به آپاندیس دیر رسیدگی شود، سریعا جان فرد را می‌‌گیرد، سلامتی خیراندیش به یك معجزه شبیه بود.
 
 

loading...
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي