تبلیغات

تبلیغات

دستمزد ستاره های سینمای ایران لو رفت!

دستمزد ستاره های سینمای ایران لو رفت!

برنامه صبحگاهی چهارسو که هر هفته صبح یک شنبه با حضور رضا استادی پخش می شود در برنامه این هفته خود به برنامه ای به شدت جنجال برانگیز تبدیل شد. به نوشته محمد تاجیک این برنامه که به نوعی می توان آن را یک نود سینمایی البته از نوع صبحگاهی آن دانست در این هفته به موضوع دستمزد بازیگران سینما می پرداخت. موضوع دستمزد ستاره های سینما به موضوع بحث برانگیزی در هفته اخیر تبدیل شد و به گزارش شفاف، پس از آنکه دستمزد 90 میلیونی محمد رضا گلزار برای سه روز بازی در یک فیلم تبدیل به یک جنجال رسانه ای شد، برخی رسانه های دیگر به تکاپو افتادند تا در باره سقف دستمزد بازیگران ایرانی اطلاعاتی به دست آورند.

محمدرضا گلزار

90 میلیون تومان برای سه روز ایفای نقش

در این برنامه همچنین گفت وگویی با حسین فرح بخش انجام شد و حسین فرحبخش که تهیه كننده فیلم‌های پرمخاطب سینمایی می باشد با اشاره به اینكه برخی از بازیگران سینمای ایران بی‌انصاف هستند، چند پاره شدن تهیه كنندگان سینما در سال‌های اخیر را یكی از عوامل افزایش بی‌حساب و كتاب و دستمزد برخی از بازیگران دانست و گفت: سابق بر این نوعی وحدت رویه در دستمزدهای بازیگران از سوی اتحادیه تهیه‌كنندگان وجود داشت كه چند پاره شدن تهیه‌كنندگان و تشكیل انجمن‌های مختلف تهیه و تولید فیلم، این وحدت را از بین برد.وی در ادامه گفت: بعضی بازیگران ما واقعا بی انصافند چون اگر فکر می کنند که حضور آنها باعث پرفروش شدن یک فیلم می شود بهتر است از فروش فیلم پورسانت بگیرند. حسین فرح بخش همچنین گفت: بعضی از هنرپیشه ها از بی لیاقتی برخی کارگردانان و تهیه کنندگان سوء استفاده می کنند و پول زیادی می گیرند. اطلاعاتی که در این زمینه به دست آمده یک نکته جالب دارد و آن اینکه بازیگران قدیمی و پیشکوستی که برخی از آنها که از اساتید بازیگری محسوب می شوند گاهی دستمزدی در حد نیمی از دستمزد بازیگران خوش تیپ سینما دارند!

رضا استادی كارشناس این برنامه در جمع‌بندی مطالب خود به این نكته اشاره كرد: تولید سریال‌های تلویزیونی بلند مدت و تله فیلم‌ها در سال‌های اخیر كه موجب شده بازیگران سینما بیشتر وقت خود را به كارهای تلویزیونی اختصاص دهند، یكی از دلایل بالا رفتن سقف دستمزدها بوده است. در ادامه رضا استادی لیستی را شامل ارقامی درباره دستمزد بازیگران مطرح سینمای ایران خواند و منبع آن را تهیه کنندگان، مدیران تولید و سایر عوامل فیلم اعلام کرد.

“هر چند این دستمزدها در مقابل رقم های قرارداد بازیکنان فوتبال ناچیز به نظر می رسد اما آیا این اتفاق جبران دستمزدهای ناچیز سینماگران سابق نیست؟!”

در این لیست دستمزد تقریبی بازیگران سینما به شرح زیر اعلام شد : مهران مدیری

۱۰۰ میلیون تومان

هدیه تهرانی

۱۰۰ میلیون تومان

 

بهرام رادان

۵۰ میلیون تومان

 

رضا عطاران

۷۰ میلیون تومان

 

جمشید هاشم پور

۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان

اكبر عبدی

۴۰تا ۵۰ میلیون تومان مهناز افشار

۴۰ میلیون تومان باران كوثری

۳۰ میلیون تومان

امین حیایی

(عنوان شد دراین سالها درگیر سریال كلاه پهلوی است) ولی اخیرا برای فیلمی ۴۰ میلیون دریافت كرده و تا ۶۰ میلیون نیز دستمزد او قابل افزایش است

جواد رضویان

۶۰ میلیون تومان

فاطمه معتمدآریا

۳۰ میلیون تومان

محمد رضا فروتن

دستمزد ستاره های سینمای ایران لو رفت!

۴۰ تا ۶۰ میلیون تومان

نیكی كریمی

۴۵ میلیون تومان برای ده روز ایفای نقش

امیر جعفری

۳۰ میلیون تومان ترانه علیدوستی

۳۰ میلیون تومان

لیلا حاتمی

۴۵ میلیون تومان

رضاشفیعی جم

۴۰ میلیون تومان

حامد كمیلی

۳۰ میلیون تومان

كامبیز دیرباز

۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان

عزت الله انتظامی

۴۰ میلیون تومان

مجید صالحی

۴۰ میلیون تومان

 

الناز شاكر دوست

۳۵ تا 40 میلیون تومان

حامد بهداد

۳۵ میلیون تومان

حمید فرخ نژاد

۱۸ تا ۲۰ الی ۳۰ میلیون تومان

رضا كیانیان

۳۰ میلیون تومان

پرویز پرستویی

۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان

شهاب حسینی

۶۰ تا ۷۰ میلیون تومان

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات