لاچین سیر
بچه های آسمان
کاهش وزن
فوتبال ورزشی

هشدار جدی بانک مرکزی؛ اسکناس های مخدوش را نگیرید

مجموعه : مجله خبری
هشدار جدی بانک مرکزی؛ اسکناس های مخدوش را نگیرید
بانک مرکزی اعلام کرد: اسکناس‌هایی که روی آن نوشته، مهر و یا هر گونه علامت اضافه وجود داشته باشد از 17 دی ماه اعتبار ندارد
به گزارش واحد مرکزی خبر، مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی گفت: دارندگان اسکناس‌های مخدوش شده باید سریعتر با مراجعه به شعب بانک ملی در سراسر کشور درخصوص تعویض اسکناس‌های خود اقدام کنند.

ابراهیم درویشی از عموم مردم و کسبه خواست از پذیرش اسکناس‌هایی که روی آن نوشته اضافه درج شده است خود داری کنند.

وی تأکید کرد: نوشتن هر گونه مطلب روی اسکناس‌ها موجب می‌شود ضرایب ایمنی اسکناس‌ها مخدوش شود و امکان تشخیص اسکناس‌های جعلی از اصلی از بین برود.

درویشی اسکناس را ثروت ملی و نگهداری خوب از آن را از جمله شاخصه‌های فرهنگ و رشد اجتماعی دانست و گفت: سالانه تا هفتصد میلیون برگ اسکناس در کشور امحاء و با هزینه 30 میلیارد تومان اسکناس‌های نو چاپ و جایگزین انها می شود تا به سهولت در اختیار مردم قرار گیرد.

وی متوسط عمر اسکناس را در ایران حدود 5 سال اعلام کرد و گفت: این در حالی است که در کشورهای دیگر هر برگ اسکناس حدود 10 سال عمر دارد و این نشان دهنده وضعیت نامطلوب نگهداری اسکناس در کشور است.

درویشی تعداد اسکناس‌هایی را که مخدوش شده‌اند کمتر از یک درصد حجم اسکناس‌های در گردش دانست و گفت: باوجود تعداد کم اسکناس‌های مخدوش شده به دلیل سرعت گردش اسکناس‌ها موارد مخدوش شده بیشتر به چشم می‌خو

با يک کليک همسر آينده خود را انتخاب کنيد
فروش بلیط هواپیما
Xبستن تبليغ