تبلیغات

تبلیغات

عکسهای برگزیده 2009

مجموعه : گالری عکس روز

عكس‌های برگزیده خبرگزاری‌های مختلف در سال 2009 را معرفی كرده است. بدیهی است برخی از این عكس‌ها در میان عكس‌های برگزیده 2009 سایر رسانه‌ها نیز جای داشته‌اند.

عکسهای برگزیده 2009
 
تصویر هواپیمای مسافربری «یو اس ایرویز» كه در آبهای یخ زده رودخانه هودسون در نیویورك سقوط كرد و هر 155 سرنشین آن زنده مانده و روی بال‌های هواپیما در انتظار رسیدن نیروهای امدادی هستند. این عكس در اغلب رسانه‌ها در میان عكس‌های برگزیده سال 2009 جای داشته است.

 

 

 

عکسهای برگزیده 2009

 

 

 

 

 

 

 

تصویر تاریخی نخستین رئیس‌جمهور سیاهپوست ایالات متحده در حال اجرای مراسم سوگند. باراك اوباما چهل و چهارمین رئیس‌جمهور ایالات متحده در كنار میشل همسرش و دو دختر خود سوگند ریاست جمهوری را به جا می‌آورد.

 


 

 

 

 

 

 

عکسهای برگزیده 2009

 

 

 

 

 

 

 

منظره هوایی جنگل و خانه‌های سوخته در ایالت ویكتوریا در كشور استرالیا كه یكی از مرگبارترین حریق‌های جنگل‌های استرالیا در سال‌های اخیر بوده است.

 


 

 

عکسهای برگزیده 2009

 

 

 

 

 

 

 

یك زن ورزشكار چینی به دلیل شیوع آنفلوآنزای خوكی ماسك به چهره گذاشته و مشخص نیست در انتظار چه كاری روی نیمكت نشسته است. اپیدمی آنفلوآنزای خوكی یكی از مهمترین وقایع سال 2009 محسوب می‌شود.

 


 

 

عکسهای برگزیده 2009

 

 

 

 

 

 

 

تصویر ولادیمیر پوتین نخست‌وزیر روسیه كه در تعطیلات تابستانی‌اش در رودخانه‌ای در سیبری در حال شنا كردن است

 


 

 

 

 

 

 

عکسهای برگزیده 2009

 

 

 

 

 

 

 

تصویری از آخرین روز اجلاس گروه هشت كه در جریان آن تعدادی دیگری از رهبران جهان از جمله معمر قذافی رهبر لیبی حضور داشته‌اند. این اجلاس در ایتالیا برگزار شد و در روز آخر آن هنگام گرفتن عكس یادگاری مشخص نیست سیلویو برلوسكنی، نخست‌وزیر ایتالیا چه می‌گوید كه توجه همه به سویش جلب شده است. ظاهرا كلام او خطاب به قذافی است.

 


 

 

 

 

 

 

عکسهای برگزیده 2009

 

 

 

 

 

 

 

تصویری از تاكسی‌های فرسوده در قبرستان اتومبیل در پكن. چین و آمریكا بزرگترین تولیدكننده گازهای گلخانه ای در جهان هستند.

 


 

 

عکسهای برگزیده 2009

 

 

 

سربازان آمریكایی در یك پایگاه خود در ایالت كنر در شرق افغانستان به آتش شورشیان طالبان پاسخ می‌دهند.

 


 

 

 

 

 

 

عکسهای برگزیده 2009

 

 

 

 

 

تصویر اوسین بولت دونده مشهور جاماییكایی كه در مسابقات دوومیدانی قهرمانی جهان در آلمان در رشته دو 100 متر مردان یك ركورد تاریخی را بر جای گذاشته و در كنار تابلویی كه ركورد او را نشان می‌دهد نشسته است

 

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

 

 

 

تبلیغات