لاچین سیر
بچه های آسمان
فوتبال ورزشی

اکتشاف گسترده طلا در کشور

مجموعه : مجله خبری
اکتشاف گسترده طلا در کشور
مهر: پس از اختصاص بودجه اکتشاف معادن از سوى دولت، سازمان زمین‌شناسى و اکتشافات‌ معدنى کشور از اکتشاف گسترده طلا، همزمان با سى‌امین سالگرد پیروزى انقلاب اسلامى ایران خبر داد.

به گزارش روابط‌ عمومى‌ سازمان زمین ‌شناسى و اکتشافات ‌معدنى کشور، مدیر امور اکتشاف این سازمان با اشاره به اختصاص بودجه اکتشافى سال گذشته دولت از محل صرفه‌جویى بنزین و تعریف 145پروژه پیمانى و 50 پروژه امانى اکتشافى کشور، گفت: خوشبختانه بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکى در پروژه‌ها به دست آمد و دستاوردهاى اکتشافى متعددى براى استانهای کشور همزمان با سى‌امین سالگرد پیروزى انقلاب اسلامى در بخش طلا حاصل شد.

بهروز برنا افزود: در منطقه لاطلا واقع در کرمان اکتشافات سطحى به صورت سیستماتیک در عمق 1500مترى براى شناسایى طلا به اتمام رسیده و وجود 5 تن طلا، 250 تن نقره و 10هزار تن مس براى کارشناسان محرز شده است.

وی با اشاره به اکتشافات سطحى به منظور شناسایى ذخایر طلا و روى در منطقه ندوشن واقع در یزد، خاطر‌نشان کرد: در نبى‌جان آذربایجان‌شرقى حفارى‌ها تا عمق 25مترى براى شناسایى ذخایر طلا انجام شد و500 تن ذخیره قطعى و 2 تن ذخیره احتمالى این کانسار مشخص شد که متاسفانه ادامه کار بستگى به کسب مجوز از سازمان حفاظت محیط‌ زیست دارد.

مدیر امور اکتشاف سازمان زمین‌شناسى و اکتشافات معدنى کشور در ادامه از کشف ذخایر طلا در مناطق مسجدداغى، اینق، نبى‌جان و ساریلار آذربایجان‌شرقى خبر داد و گفت: در حال حاضر اکتشافات در 5 محدوده واقع در کردستان به پایان رسیده و وجود یکصد و دوازده کیلو طلا، 719 نقره و حدود صد هزار تن کانسنگ مس در منطقه خراپه واقع در محور سقز- پیرانشهر محرز شده است.

وى اکتشافات 5 تن طلا در محدوده بزمان، ذخایر مناسبى در محدوه سیاه‌جنگل واقع در استان سیستان و بلوچستان، ذخیره قابل توجه تنگستن طلادار در محدوده چاه‌پلنگ اردکان با عیار اقتصادى 15 درصد، یکصد‌و‌بیست کیلوگرم طلا در منطقه هیرد شماره یک و حداقل 4 تن طلا براى هیرد شماره 3 و مقادیرى در منطقه شورآب به کمک اکتشافات سطحى و عمقى واقع در خراسان ‌جنوبى و در نهایت شناسایى یک زون طلادار تا به ضخامت 8 متر در منطقه خونیک را از دیگر دستاوردهاى اکتشافى سازمان زمین‌شناسى و اکتشافات‌معدنى کشور در بخش اکتشافات طلا عنوان کرد.
برنا در پایان تاکید کرد: در مجموع در دولت نهم و از محل بودجه‌هاى تخصیص داده شده و از 56 پروژه اکتشافى طلا حداقل میزان 20 تن طلا به ذخایر قبلى کشف شده افزوده شده است.

 
بازی فوتبال
با يک کليک همسر آينده خود را انتخاب کنيد
فروش بلیط هواپیما
Xبستن تبليغ