لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

فروش خودرو

املاک ویترین

محصولات آرایشی تبلیغی در ماهواره قابل مصرف نیستند

محصولات آرایشی تبلیغی در ماهواره قابل مصرف نیستند

دبیر انجمن متخصصین پوست و موی ایران گفت: بیش از ۹۰ درصد محصولات آرایشی و بهداشتی که در شبکه های ماهواره ای تبلیغ می شود کیفیت لازم را ندارد و غیرقابل اطمینان هستند.

دکتر محمد گلشنی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: اغلب محصولات آرایشی و بهداشتی که در شبکه های ماهواره تبلیغ و در کشور توزیع می شود برچسب تائید وزارت بهداشت ندارند و از همین رو نمی توان با اطمینان از این محصولات استفاده کرد.

پیش از این نیز دکتر احمد شیبانی، معاون غذا و داروی وزارت بهداشت با اشاره به وجود محصولات بهداشتی و آرایشی تقلبی و غیرمجاز در بازار داخلی کشور گفته بود برخی از این محصولات تقلبی به قدری شبیه محصول مجاز ساخته و تهیه می شود که با مشاهده در کنار یکدیگر امکان تشخیص آنها وجود ندارد.

دبیر انجمن متخصصین پوست و موی ایران با بیان اینکه در سالهای گذشته اغلب مردم جذب تبلیغات دروغین محصولات بهداشتی و آرایشی غیرمجاز می شدند، افزود: خوشبختانه امروزه مردم کمتر تبلیغات ماهواره ای را باور می کنند و بیشتر محصولاتی را مصرف می کنند که مجوز و برچسب وزارت بهداشت دارد.

بر اساس اعلام یک موسسه آماری در اروپا، ۳۰ درصد مواد آرایشی منطقه خاورمیانه در ایران مصرف می شود و ایران هفتمین کشور پرمصرف مواد آرایشی در جهان است.

گلشنی با تاکید بر اینکه محصولات بهداشتی و آرایشی قاچاق و فاقد برچسب وزارت بهداشت فقط در برخی فروشگاهها و مغازه ها عرضه می شود، گفت: وزارت بهداشت نظارت جدی بر عرضه محصولات بهداشتی و آرایشی در داروخانه ها دارد و این مکانها به هیچ عنوان نمی توانند محصولات قاچاق و بدون برچسب وزارت بهداشت را عرضه کنند.

خبرگزارى مهر

 

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

 

ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي