لاچین سیر

املاک ویترین

جام جهانی 2010 از نگاه آمار

مجموعه : اخبار ورزشی
آرین روبن در دیدار سه‌شنبه شب تیم‌های ملی فوتبال هلند و اروگوئه زننده گل شماره 2200 جام‌های جهانی فوتبال بود.
 
به گزارش ایسنا، هلندی‌ها سه‌شنبه شب با ششمین برد پیاپی خود در جام جهانی 2010 توانستند به دیدار پایانی این رقابت‌ها راه پیدا كنند. هفتمین برد برای نارنجی‌ها به معنای قهرمانی آن‌ها در جام نوزدهم فوتبال خواهد بود.
 
دیدار دو تیم كه در ورزشگاه كیپ تاون برگزار و با پیروزی 3 بر 2 هلند برابر اروگوئه همراه شد، آمارهای جالبی نیز با خود داشت.
 
2200
گل آرین روبن در نیمه دوم بازی هلند ـ اروگوئه، دو هزار و دویستم گل تاریخ جام‌های جهانی از آغاز تا امروز بوده است. گلی كه خیال نارنجی‌ها را از رسیدن به نخستین فینال‌شان در جام‌های جهانی پس از 32 سال تا حدود زیادی آسوده كرد.
 
41
دیگو فورلان در دقیقه 41 بازی هلند و اروگوئه گل تساوی را برای تیمش به ثمر رساند. این تنها گلی بود كه در تمامی طول برگزاری رقابت‌های جام جهانی در این دقیقه از زمان بازی به ثمر رسید.
 
پیش از گلزنی او جووانی فان برونكهورست در دقیقه 18 با شوتی از راه دور و تماشایی هلند را از اروگوئه پیش انداخته بود. یك هلندی دیگر ـ آرین روبن ـ در بازی یك هشتم نهایی میان هلند ـ اسلواكی در هجدهمین دقیقه بازی توانسته بود گلزنی كند.
 
بیشترین گل‌های جام جهانی 2010 در دقیقه 89 به ثمر رسیده است. تا كنون 5 بازیكن در این دقیقه از بازی برای تیم‌هایشان گلزنی كرده‌اند. جالب آن كه دقیقه 79 بازی‌های برگزار شده از جام نوزدهم تاكنون 4 گل را به همراه داشته است.
 
29
از آخرین دوئل هلند و اروگوئه 29 سال می‌گذشت. دو تیم پیش از دیدار خود در دور نیمه نهایی رقابت‌ها در آفریقای جنوبی، 29 سال پیش با هم مسابقه داده بودند كه با برتری دو بر صفر اروگوئه به پایان رسیده بود.
 
28
میانگین سنی بازیكنان تیم ملی هلند، 28 سال و 342 روز بود. به این ترتیب آن‌ها پیرترین تیم ملی فوتبال هلند در یك جام جهانی از سال 1978 تاكنون هستند.
 
26
میانگین سنی بازیكنان تركیب اولیه‌ی اروگوئه 26 سال و 107 روز بود. به این ترتیب اروگوئه جوان‌ترین تیمش را از جام جهانی 2002 تاكنون روانه میدان كرده بود.
 
21
تاكنون 21 گل در ورزشگاه گرین پوینت در شهر كیپ تاون به ثمر رسیده است. این آمار این ورزشگاه را به عنوان میزبان پرگل‌ترین دیدارهای جام جهانی 2010 معرفی می‌كند.
 
ورزشگاه محل بازی دیگر دیدار دور نیمه نهایی میان تیم‌های ملی آلمان و اسپانیا، به سختی می‌تواند از ورزشگاه گرین پوینت پیشی بگیرد.
 
تاكنون در دیدارهای انجام شده در این ورزشگاه 13 گل به ثمر رسیده است. در ورزشگاه ساكر سیتی ژوهانسبورگ هم 12 گل میان تیم‌ها رد و بدل شده است. ورزشگاه ساكر سیتی ژوهانسبورگ محل برگزاری دیدار پایانی جام جهانی 2010 خواهد بود.
 
14
هلندی‌ها تاكنون در 14 بازی پیاپی خود در جام جهانی و همچنین رقابت‌های انتخابی مربوط به آن به پیروزی رسیده‌اند. این ركوردی تازه به شمار می‌آید.
 
10
ده بازی در جام جهانی برای اسكار تاوارز سرمربی تیم ملی فوتبال اروگوئه به معنای ركوردی تازه است. او برای دهمین بار در جام جهانی روی نیمكت مربی‌گری تیم ملی اروگوئه نشست.
 
به این ترتیب او از خوآن لوپز مربی اروگوئه در جام‌های جهانی 1950 و 1954 پیشی گرفت. لوپز در جام جهانی 1950 اروگوئه را به قهرمانی جهان و چهار سال بعد به عنوان چهارمی جهان رساند. تاوارز پیش از این در سال 1990 هم هدایت تیم ملی اروگوئه را بر عهده داشت و در جام جهانی ایتالیا، با شكست برابر میزبان رقابت‌ها در دور یك هشتم نهایی، به كار خود پایان داد.
 
10
تاكنون ده دیدار از دور نیمه نهایی جام‌های جهانی میان تیم‌هایی از اروپا و آمریكای جنوبی برگزار شده است. برد هلندی‌ها، سومین موفقیت تیم‌های اروپایی برابر حریفان‌شان از آمریكای لاتین به شمار می‌آید.
 
در سال 1938 ایتالیا با شكست دو بر یك برزیل و در سال 1954 مجارستان با شكست 4 بر 2 اروگوئه توانسته بودند در دوئل برابر حریفان آمریكای جنوبی خود در دور نیمه نهایی جام جهانی به پیروزی برسند.
 
10
هلند با ده پیروزی پیاپی راهی دیدار پایانی جام جهانی كه یكشنبه آینده برگزار خواهد شد می‌شود. باخت اروگوئه برابر هلند هم نخستین شكست این تیم در ده بازی اخیرش به شمار می‌آید.
 
6
هلند با 6 پیروزی پیاپی در جام جهانی 2010 توانست در دیدار پایانی این رقابت‌ها حاضر باشد. تاكنون تنها برزیل آن هم در جام جهانی 2002 موفق به انجام این كار شده بود.
 
5
پنج گلی كه دیگو فورلان در جام جهانی تاكنون به ثمر رسانده است، او را به عنوان دومین گلزن برتر كشورش در جام‌های جهانی معرفی می‌كند. او از اسكار میگوئس ركورددار بیشترین تعداد گلزنی در جام‌های جهانی برای اروگوئه سه گل كمتر دارد.
 
خوآن پپه و همچنین پدرو چه‌آ هم تاكنون 5 برای اروگوئه در جام‌های جهانی گذشته گلزنی كرده‌اند.
 
صفر
هلند تا پیش از بازی سه‌شنبه خود برابر اروگوئه در هیچ دیداری از دور نیمه نهایی جام‌های جهانی به پیروزی نرسیده بود.
 
نارنجی‌ها در جام‌های جهانی 1974 و 1978 اگرچه راهی دیدار پایانی شدند اما این موفقیت به واسطه صدرنشینی‌شان در دیدارهای دور گروهی در آن رقابت‌ها بود.
 
در آن زمان رقابت‌های جام جهانی به گونه‌ای بود كه دو تیم صدرنشین دو گروه به طور مستقیم راهی دیدار فینال می‌شدند.
 
نارنجی‌ها تاكنون در دور نیمه نهایی جام‌های جهانی به شكل امروزی در سال 1998 و با شكست برابر برزیل در ضربه‌های پنالتی از رسیدن به فینال محروم شده بودند.
 
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي