لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

بازی آنلاین

فروش خودرو

املاک ویترین

اسپانیا قهرمان جهان شد

مجموعه : اخبار ورزشی
اسپانیا قهرمان جهان شد
به گزارش خبرگزاری فارس، این دیدار از ساعت 23 یكشنبه شب در ورزشگاه ساكر سیتی شهر ژوهانسبورگ آغاز شد.
دقایق ابتدایی با برتری كامل اسپانیا همراه بود و این تیم چندین موقعیت به دست آورد؛ اما پس از حدود 10 دقیقه بازی متعادل شد و نیمه نخست بدون جذابیت و با تساوی بدون گل خاتمه یافت.
در نیمه دوم نیز بازیكنان با احتیاط بازی را آغاز كردند؛ ولی با گذشت دقایقی از بازی، موقعیت هایی بوجود آمد. در دقیقه 63 آرین روبن در یك موقعیت تك به تك می توانست گل نخست بازی را به سود هلند به ثمر برساند؛ اما ایكر كاسیاس با پا مانع ورود توپ به دروازه شد.
در دقیقه 69 ناواس كه دقایقی قبل به میدان رفته بود، موقعیتی بسیار مناسب برای داوید ویا خلق كرد اما بهترین گلزن اسپانیا نتوانست دروازه هلند را باز كند.
در دقیقه 83 روبن بار دیگر صاحب موقعیتی مناسب شد؛ اما باز هم كاسیاس مانع گلزنی وی شد تا بازی در پایان 90 دقیقه برنده ای نداشته و به وقت اضافی كشیده شود.
در دقایق ابتدایی 15 دقیقه اضافی اول،‌ اینیستا و پس از آن ژاوی در محوطه جریمه هلند متوقف شدند؛ اما داور انگلیسی اعتقادی به خطای پنالتی نداشت.
در دقیقه 95 فابرگاس روی پاس عمقی اینیستا با دروازه بان هلند تك به تك شد اما استكلنبرگ ضربه هافبك تعویضی اسپانیا را مهار كرد. دقایقی بعد اینیستا موقعیتی بسیار مناسب به دست آورد اما تعلل وی باعث شد این موقعیت نیز از دست برود.
در دقیقه 110 هیتینگا پشت محوطه جریمه هلند روی اینیستا مرتكب خطا شد و با دریافت دومین كارت زرد از بازی اخراج شد تا نارنجی پوشان 10 دقیقه پایانی را 10 نفره ادامه دهند.
بالاخره حملات اسپانیا نتیجه داد و در دقیقه 117 اینیستا از داخل محوطه جریمه دروازه هلند را گشود تا بازی به پنالتی نكشد و قهرمان اروپا یك بر صفر پیروز شده و در ادامه موفقیت های خود جام جهانی را نیز برای نخستین بار فتح كند.

هاوارد وب از انگلیس با كمك دارن كن و مایكل مورالكی قضاوت این دیدار را برعهده داشت، وی به فان پرسی، فان بومل، دی یانگ، فان برونكهورست، هیتینگا، روبن، فان درویل و ماتیسن از هلند و پویول، راموس، كاپدویا و اینیستا از اسپانیا اخطار داد. هیتینگا نیز با دریافت اخطار دوم از بازی اخراج شد.

تركیب تیم اسپانیا: ایكر كاسیاس، سرخیو راموس،‌ جرارد پیكه، كارلس پویول،‌ خوان كاپدویا،‌ سرخیو بوسكتس، ژابی آلونسو(87 سسك فابرگاس)، آندرس اینیستا، ژاوی ارناندز، پدرو رودریگز(60 خسوس ناواس) و داوید ویا(106 فرناندو تورس)
سرمربی: ویسنته دل بوسكه

تركیب تیم هلند: مارتین استكلنبرگ، گئورگی فان در ویل، جانی هیتینگا، یوریس ماتیسن، جیووانی فان برونكهورست(105 ادسون برانفاید)، مارك فان بومل، نایجل دی یانگ(99 رافائل فان درفارت)،‌ رابین فان پرسی، درك كوئیت(71 الیرو الیا)، آرین روبن و وسلی اسنایدر
سرمربی: برت فان مارویك

اسپانیا قهرمان جهان شد
اسپانیا قهرمان جهان شد
اسپانیا قهرمان جهان شد
اسپانیا قهرمان جهان شد
اسپانیا قهرمان جهان شد
اسپانیا قهرمان جهان شد
اسپانیا قهرمان جهان شد
اسپانیا قهرمان جهان شد
اسپانیا قهرمان جهان شد
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي
ورزشي