لاچین سیر

املاک ویترین

5 قلوهای تبریزی در انتظار یاری

مجموعه : مجله خبری
5 قلوهای تبریزی در انتظار یاری
به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، پنج قلوهای تبریزی روز یكشنبه در یك تولد غافلگیركننده از مادری جوان در تبریز متولد شده‌اند، اما شكی نیست كه وقتی پدر و مادرها برای تولد یك فرزند از ماه‌ها قبل آماده می‌شوند و ملزوماتی را فراهم می‌كنند، آماده شدن برای ورود چند فرزند آن هم به یك باره كاری بس سنگین است كه بی‌حمایت سایرین تقریباً محال است.
پدر پنج قلوهای تبریزی نه آنكه محتاج باشد بلكه در شرایط فعلی نیازمند حامی است.
محمد شعاعی می‌گوید: همواره خدا را شاكر بوده‌ام و به خاطر فرزندانم بسیار خوشحال و سپاسگزار هستم، اما وقتی جمع‌آوری و ساماندهی یك فرزند كلی هزینه دارد، من با پنج فرزند چه باید بكنم؟
پدر 40 ساله پنج‌ قلوهای تبریزی كه در حاضر به عنوان نگهبان یك شركت خصوصی، چند ماهی است كه مشغول فعالیت است، می‌گوید: قبلاً حدود 18 سال در سازمان آب به عنوان كارگر فنی كار می‌كردم و هم‌اكنون چند ماهی است به عنوان نگهبان در یك شركت خصوصی فعالیت می‌كنم.
وی افزود: از زمان فعالیت در امر نگهبانی تا به امروز حقوقی دریافت نكرده‌ام اما می‌گویند پایه حقوق را برایم در نظر گرفته‌اند كه زیاد شود اما فكر نمی‌كنم بیشتر از 350 هزار تومان باشد.
شعاعی كه قبل از زایمان دوم همسرش صاحب یك فرزند دختر 9 ساله نیز می‌باشد، ادامه می‌دهد: در حال حاضر یك آپارتمان 70 متری داریم كه به علت دیركرد در پرداخت اقساط سند آن در گرو بانك است.
پدر پنج قلوهای تبریزی ادامه می‌دهد، از حالا به فكر این هستم كه این كودكان را چگونه در آپارتمان 70 متری فقط جابه‌جا كنیم، خانه‌ای كه نه بالكن دارد و نه چیز دیگر.
وی عنوان كرد: قبل از تولد نوزادان از این موضوع تقریباً یقین حاصل كردیم و نامه‌هایی به استانداری و بهزیستی نوشتیم اما هیچ‌یك از این مسئولان اقدامی برای رفع مشكلات ما انجام نداده و جواب نامه را نداده‌اند.
شعاعی می‌گوید: در حال حاضر مانده‌ام با هفت عائله، فردای خود را چگونه خواهم گذراند و برای ‌آینده آنها نگرانم، اما به خدا توكل می‌كنم كه همیشه یار و یاور و امیدم بوده است.
گزارش فارس حاكی است، پدیده چندقلوزایی در كشور موضوعی است كه هر از چندگاهی در خصوص آن اخباری منتشر می‌شود اما آیا تنها انتشار خبر جالب تولد چندقلوها كافی است؟!
به نظر می‌رسد نه تنها در مورد كودكان پنج قلوی تبریزی بلكه در مورد تمام خانواده‌هایی كه فرزندان چندقلو در آنها متولد می‌شوند، مسئولان امر وظیفه كمك و رسیدگی به این خانواده‌ها را دارند.
در شرایط اقتصادی كنونی كه خانواده‌ای كه تنها یك نوزاد دارد در تامین مسائل رفاهی، بهداشتی و درمانی دچار دغدغه است، تصور داشتن پنج نوزاد آن هم با درآمدی پایین جای بسی تأمل و برنامه‌ریزی برای مسئولان دارد.
اگر چه بهزیستی در برخی موارد چندقلوزایی، حمایت‌هایی را از خانواده‌های آنان به عمل می‌آورد اما این كمك‌های ناچیز پاسخگوی نیاز خانواده‌های دارای فرزندان چندقلو نیست.
گزارش فارس حاكی است، روز یكشنبه، یك مادر تبریزی در دومین زایمان خود در بیمارستان 29 بهمن تبریز، پنج قلو به دنیا آورد.
این مادر اهل تبریز كه 34 سن دارد پیش از این نیز یك فرزند دختر داشته كه هم‌اكنون 9 سال دارد.
این مادر تبریزی در این زایمان یك پسر و چهار دختر به دنیا آورده است كه حال عمومی آنها خوب و مطلوب است.
مجموع وزن نوزادان پنج كیلو و 680 گرم اعلام شده و بزرگ‌ترین نوزادان یك كیلو و420 گرم و كوچك‌ترین آن 670 گرم وزن دارد.
 
 
loading...
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي