لاچین سیر

املاک ویترین

11 روش برای استفاده بهینه از مایکروف

11 روش برای استفاده بهینه از مایکروف
 


11استفاده بهینه از مایکروفر

1-ضد عفونی و بو زدایی اسفنج ها
اسفنج های آشپزخانه را که بوی ضخم می دهد ،دور نریزید.بلکه آن را در آبی که با سرکه یا لیمو مخلوط شده غوطه ور کنید،سپس آن را با درجه بالا در  مایکروفر به مدت 1 دقیقه حرارت دهید.
 

2- پختن یک شام کامل زیر 10 دقیقه
شما می توانید برای هر دستور پختی که شامل آب پز کردن ،بخار پز کردن و یا آرام پختن باشد استفاده کنید.فقط باید از مدت پختن سه ربع ساعت کم کنید.به یاد داشته باشید که مواد داخل ظرف را چند بار به هم بزنید تا حرارت در همه جا پخش شود.غذا را همیشه  یکی دو دقیقه قبل از پخت کامل بیرون بیاورید.
3-ضد عفونی کردن تخته گوشت
تخته گوشت را خوب بشورید وروی آن یک لیموی نصف شده بمالید،سپس آن را در مایکروفربه مدت 1 دقیقه حرارت دهید.

4-گرفتن سختی شکر قهوه ای
شکر را در ظرف پلاستیکی بگذارید و چند قطره آب به آن اضافه کنید.سپس با درجه متوسط به مدت 10 تا 20 ثانیه حرارت دهید.
5-رساندن خمیر ترش
خمیر ،خمیر ترش که معمولا 1 ساعت یا بیشتر طول می کشد که در دمای اتاق برسد،حدود 15 دقیقه طول می کشد که در مایکروفر برسد.
خمیر را در یک کاسه بزرگ قرار دهید و روی آن را با پلاستیک بپوشانید.یک فنجان آب در ته مایکروفر قرار دهید.سپس ظرف خمیر را بگذارید و دما را در حد امکان پایین بگذارید(10% قدرت) وبه مدت 3 دقیقه حرارت دهید.
سپس اجازه دهید که خمیر برای 3 دقیقه در مایکروفر استراحت کند.دوباره به مدت 3 دقیقه حرارت دهید و اجازه دهید به مدت 6 دقیقه استراحت کند.خمیر دو برابر می شود.
6-کباب کردن سیر
در فر حدود 45 دقیقه طول می کشد که سیر کباب شود ولی در مایکروفر کمتر از 8 دقیقه طول می کشد.
پوست سیر را بکنید.سپس در یک ظرف گود بگذارید وبا نمک و فلفل و 2 قاشق غذا خوری روغن زیتون مخلوط کنید.سپس دو قاشق غذا خوری آب ته ظرف بریزید و روی آن را با پلاستیک بپوشانید و در درجه متوسط به مدت 7 دقیقه بگذارید و اجازه بدهید قبل از برداشتن پوشش  برای چند دقیقه بماند.
7-پختن غذا قبل از کباب کردن
برای کم کردن زمان کباب سبزیجات ،آنها را به مدت کمی در مایکروفر بپزید.
8-گرفتن آب بیشتر از مرکبات
از یک لیمو که تازه از یخچال بیرون آورده اید سختتر می توانید آب بگیرید تا لیمویی که در دمای اتاق است.برای گرفتن آب بیشتر از مرکبات قبل از آب گرفتن، آن ها را به مدت 20 ثانیه داخل مایکروفر بگذارید.

9-تست کردن مغز خشکبار،خورده نان و نارگیل
این مواد را در یک بشقاب پهن کنید و به مدت 2 تا 3 دقیقه حرارت دهید.سپس آن را به هم بزنید.به خاطر داشته باشید که ربع زمان تست کردن در فر،در مایکروفرطول می کشد.
10-پختن سبزیجات
هنوز می خواهید منتظر جوش آمدن آب برای پخت دانه های ذرت خود باشید؟
همه سبزیجات می توانند در مایکروفر بدون اضافه کردن آب بخار پز شوند.آن ها را در یک لایه توی یک ظرف قرار دهید و محکم با یک پلاستیک بپوشانید،سپس در درجه بالا بپزید.سبزیجات بعد از حدود 4 دقیقه حالت ترد(مانند هویج) به خود میگیرند.
11-بر طرف کردن شکرک عسل
عسلی که سفت شده می تواند تبدیل به مایع شود.برای این کار عسل را به همراه شیشه آن به مدت 30 ثانیه الی 1 دقیقه در حرارت متوسط مایکروفر قرار می دهیم.

ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي